Politerno > Україна і світ > Бізнесмен, з яким зустрічався Зеленський, може володіти активами оточення Януковича – ЗМІ

Бізнесмен, з яким зустрічався Зеленський, може володіти активами оточення Януковича – ЗМІ

 • Жовтень 9, 2019
 • 132 Переглядів
 • 0

Один із трьох бізнесменів українського походження, яких Конгрес викликав у межах розслідування справи щодо імпічменту президенту США Дональду Трампу, може володіти токсичними активами, які раніше належали оточенню президента-утікача Віктора Януковича.

Про це йдеться у спільному розслідуванні російського інформаційного сайту The Insider та програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший»).

84-річний Семен (Сем) Кіслін мав до 7 жовтня надати трьом комітетам Палати представників пакет документів, датованих з 20 січня 2017 року дотепер, пов’язаних із розслідуванням питання, чи президент Дональд Трамп зловживав своїм службовим становищем задля особистої вигоди.

Наразі невідомо, чи подав Кіслін ці документи. Сам колишній одесит, який живе у Нью-Йорку, також викликаний свідчити в Конгресі 14 жовтня.

У розслідуванні, опублікованому 8 жовтня, стверджується, що Кіслін намагається отримати українські облігації на суму понад 23 мільйони доларів, до яких заблокував доступ колишній генпрокурор України Юрій Луценко, заморозивши відповідні банківські рахунки. Ці активи є частиною з суми близько 1,5 мільярда доларів, яка, за словами Луценка, належить до заарештованих активів Януковича та його найближчого кола.

У травні, через місяць після обрання президентом України Володимира Зеленського, суд скасував ухвалене два роки тому рішення СБУ, що забороняло Кисліну в’їжджати в Україну через загрозу «економічним інтересам держави». Про це повідомило 1 жовтня видання Daily Beast.

Коли Зеленський у вересні відвідав Нью-Йорк для участі в сесії Генеральної асамблеї ООН, Кіслін мав зустріч із ним та керівником його президентського офісу Андрієм Богданом. «Це була проста ділова зустріч щодо американських інвестицій в Україну та українських інвестицій в американське нерухоме майно», – йдеться у спільному розслідуванні.

Комітет Палати представників із закордонних справ характеризує Кісліна як «ділового партнера» Руді Джуліані, особистого адвоката президента США. Публічні дані свідчать, що Кіслін, його родина та компанії пожертвували майже 50 тисяч доларів на дві кампанії з виборів мера Джуліані в Нью-Йорку в 1990-х роках. Після обрання Джуліані призначив Кісліна до Ради економічних консультантів Нью-Йорка.

За інформацією Bloomberg Businessweek, Кіслін має ділові зв’язки і з самим Трампом, він особисто знайомий із президентом США з кінця 1970-х років – після переїзду Кісліна до Брукліна в 1976 році.

На момент публікації Сем Кислін відмовився від коментарів. Його представник в Україні адвокат Дмитро Касьяненко повідомив The Insider: «я передав йому [питання], але він сказав, що ви все перекрутите». Голова Офісу президента України Андрій Богдан не відповів на запит The Insider. Отримати відповідь від пресслужби Зеленського також не вдалося, відправлений офіційний запит.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський під час візиту до США зустрічався з американським бізнесменом українського походження Семом Кисліним, чия фірма причетна до відмивання грошей соратниками президента-втікача Віктора Януковича.

Читайте також: “Це все, що потрібно знати про суверенну Україну”. Що стало зрозуміло після свідчень Волкера в Конгресі

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь