Politerno > Тернопільщина > Міськрада Тернополя планує віддати будівельнику 4,6 га землі з приданим на 7,2 мільйонів гривень (РОЗСЛІДУВАННЯ)

Міськрада Тернополя планує віддати будівельнику 4,6 га землі з приданим на 7,2 мільйонів гривень (РОЗСЛІДУВАННЯ)

  • 15 Жовтня, 2019
  • 10983 Переглядів
  • 0

Весною 2019 року розпочалася реконструкція «гаївського» моста. Топ-посадовці Тернопільської міської ради раз по раз заявляли, що бюджет міста самостійно не в силі профінансувати перебудову. На це необхідно понад 200 млн. грн. Та зрештою, проблем в Тернополі достатньо, на які завше бракуватиме грошей.

А тим часом Тернопільська міська рада не пошкодувала виділити неповних 2 га землі без аукціону в промисловій зоні та додала 7,2 млн. грн. на капітальний ремонт вулиці двом підприємствам, які належать відомому місцевому забудовнику.

Сусіди вулиці Поліської

6 вересня на сесії Тернопільської міської ради приймається рішення №7/38/94 «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за адресою вул.Поліська, 20 ТОВ «Тервікнопласт».

Цим рішенням передбачається, що відбудеться відведення земельної ділянки площею до 4,6708га в оренду терміном на п’ять років для обслуговування виробничо-складського приміщення та виробничого цеху зі складськими та адміністративними приміщеннями ТОВ «Тервікнопласт». Це підприємство більш знане в Україні торговою маркою «Viknar’off».Вул. Поліська знаходиться в промисловій зоні Тернополя. Житлових кварталів поблизу нема.  ТОВ «Тервікнопласт» є останньою фірмою, до якої веде ця вулиця.

Сусідом компанії є база «Метінвест», якою володіє найбагатший українець Ринат Ахметов. А також, один з лідерів виробництва морозива в Україні ТОВ «Ласунка», виробник дерев’яних будинків ТОВ «Терком».  Тобто на Поліській знаходяться досить багаті компанії.

Відтак, рух в цьому напрямку є досить насичений транспортом, в тому числі вантажним. Щоправда сама Поліська, починаючи від межі  супермаркету «Епіцентр» до «Метінвесту», наразі має щебеневе покриття.

Враховуючи висновки земельної комісії

Земельна ділянка, площею 4,67 га, яка буде виділена «Тервікнопласт», складається по суті з трьох частин. 2,6652 га – це територія, якою до 20 травня 2016 року користувалося ТОВ «Волхонтет» на праві постійного користування. Ця фірма відмовилася від своїх прав на землю в користь ТОВ «Тервікнопласт»,  продавши їм свої складські приміщення.

Інших два гектари комунальної землі формуються з частини вулиці Поліська та нікому не наданої території, яка заростає бур’янами.

На думку депутата Тернопільської міської ради та колишнього власника ТОВ «Тервікнопласт» Володимира Бліхара, вільна земля мала би йти на аукціон. Варто згадати, у березні 2017-го він продав компанію відомому в Тернополі будівельнику Василю Лилу.

– За часів, коли я керував підприємством, викупляв в наших сусідів незавершене будівництво. Там був державний акт на право постійного користування 2,6 га землі. Коли це питання потрапило на земельну комісію (уточнюю, ніби-то земельну комісію, бо кажуть, що вона не легітимна, бо голова комісії не приходить), ми подивилися документи і виявилося, що до цих 2,6 гектарів, на яких є акт, долучено ще 2 га ділянки. Ділянка не має кадастрового номера. Моя позиція і позиція моїх колег на земельній комісії була однозначна: до 2,6 га згідно акту – нема питань, це законно і треба дати, а два га – закадаструвати і нехай міськрада виставляє на аукціон.  Два гектари сьогодні – це мінімум 10 мільйонів гривень, – наголосив Володимир Бліхар.Головою постійної комісії міської ради з питань регулювання земельних відносин та екології є депутат Андрій Шкула. Він ще в липні цього року відрікся від повноважень голови, однак сесія не погодила його відмову. Офіційно він і надалі залишається головою «земельної» комісії.

Щодо питання про сесійне рішення на виділення 4,67 га землі Андрій Шкула відповів:

– Я утримався чи не голосував на сесії за це питання. Не підтримував, тому що мені площа видається завеликою.

На сайті Тернопільської міської ради зазначено, що остання дата засідання «земельної» комісії – 04.10.2018-го року. Тобто минуло вже рік від останнього протоколу.

Тим не менше, у преамбулі сесійного рішенні №7/38/94 від 06.09.2019 вказано, що, цитата:

«…враховуючи висновки постійних комісій з питань містобудування, з питань регулювання земельних відносин та екології, міська рада
ВИРІШИЛА:»

Тож постає питання: який висновок надала земельна комісія перед вересневою сесією? За відсутності Андрія Шкули, головував на засіданні комісії депутат Тарас Серетний.

«На земельній комісії зняли з розгляду питання»

В телефонній розмові з журналістом «Політерно» Тарас Серетний підтвердив факт головування та розгляд комісією виділення 4,6 га землі для «Тервікнопласт».

– Чому виникла потреба у виділенні не 2,6 га землі, а 4,6 долучивши вільних 2 га, які могли б іти на аукціон? – запитання від журналіста.

– В даному випадку, там був розрахунок потреби в площі, в якому було зазначено, що дана земельна ділянка необхідна для обслуговування майна, яке там знаходиться. Розрахунок потреби підписав архітектор, – повідомив Тарас Серетний.

Через декілька годин депутат сам зателефонував.

– Дивіться, я пригадую, що ми на земельній комісії взагалі зняли з розгляду дане питання.

Втім, попри зняття з комісійного розгляду, проект рішення потрапив на сесію. Згідно результатів голосування Тарас Серетний голосував «за».

– Я не заперечую, що голосував «за» по даному питанні. Тому що там були певні нюанси. Коли Держгеокадастр проводив перевірку, було встановлено, що та земельна ділянка необхідна їм для обслуговування. І єдиний, хто доступ до цієї ділянки може мати – це вони (ТОВ «Тервікнопласт» – прим. ред.), – сказав Серетний.Міський депутат також попросив кілька днів на остаточну відповідь, щоб він зміг заглянути в документи. Тож відбулася і третя телефонна розмова.

– Дивіться, на земельній комісії це питання не розглядалося. Там була пропозиція одного з членів комісії дати протокольне доручення Відділу земельних ресурсів інвентаризувати дану земельну ділянку і виставити її на земельні торги. Члени комісії підтримали дану пропозицію і протоколом це оформлено.

До слова, у червні цього року Тарас Серетний кандидував на посаду начальника управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області.
Ворота на вулицю Поліську  

Хто був на вулиці Поліській? Ця вулиця мала би тягнутися аж на виїзд з Тернополя до вул. Проектна №9. Так показано на Генеральному плані Тернополя, який затвердили в березні 2017-го. На Публічній кадастровій карті теж чітко помітна вулиця зі своїми межами.
 


Та наяву Поліська перекрита воротами.

Уявіть собі, ви в Тернополі. Йдете по вулиці міста в білий день. І раптом перед вами закриті ворота, шлагбаум. Якийсь сторонній чоловік, наприклад Володимир Швайка, запитує вас: «чого ви тут ходите? що шукаєте?»

Уявили? І це не вигадка.


До слова, Володимир Швайка – тернопільський приватний підприємець. Восени 2018-го він просив у міських депутатів дати йому там земельний сервітут на вільну землю, площею 1,6 га. Сесія не прийняла рішення. Під час обговорення питання на сесії 05.10.2018 Тарас Серетний пропонував виставити цю земельну ділянку на аукціон.  

– Я висловив свою думку, – наголосив тоді Тарас Серетний.

– Всі розуміють, що там йде мова не про 10-15 сотих, а про півтора гектари – під час тодішньої сесії коментував прохання Володимира Швайки міський голова Сергій Надал.   Згідно наявних в редакції «Політерно» фотографій документів, кінцева частина вул. Поліська входитиме в земельну ділянку, площею 4,67 га. За нашими даними, ці документи розглядалися на засіданні депутатів «земельної комісії» під головуванням Тараса Серетного.

– Я знаю, що коли виїжджала земельна інспекція, проводили перевірку, то воріт принаймі не було – каже депутат-земельник.

– Очевидно, ворота поставлені давно. Можу показати вам фотографії, – уточнення від журналіста.

– Можливо. Не буду цьому перечити. Принаймі, коли я приїжджав туди, то ворота були відчинені, значить, – зауважив Тарас Серетний.Скарга на переможця тендеру

На наступних засіданнях сесії міської ради, проект виділення 4,67 га землі в промисловій зоні Тернополя може бути затверджений. І щоб по суті виділення землі не виглядало задарма, на вересневій сесії приймається пропозиція міського голови Сергія Надала з’ясувати, чи погодиться заявник співфінансувати ремонт «дороги по вул. Поліській».

Пункт 7 рішення сесії Тернопільської міської ради №7/38/129 від 06.09.2019-го «Протокольні доручення»:

«7. Відділу земельних ресурсів при внесенні на розгляд ради проекту рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для обслуговування виробничо-складського приміщення та виробничого цеху зі складськими та адміністративними приміщеннями за адресою вул.Поліська, 20 надати інформацію про прийняття участі заявника в ремонті дороги по вул. Поліській».Втім, ще до прийняття цих рішень, а саме 31 липня 2019, Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради оголошує тендер на «Капітальний ремонт ділянки дороги по вул.Поліській в м.Тернополі (від вул.Промислової до вул.Поліської, 11, ” Метінвест “)».

Очікувана вартість тендеру 10,6 млн. грн.Участь у торгах взяли три учасника: ТОВ «Тернопільбуд», ТОВ «Техно-Буд-Центр» та ТОВ «Авакс-проф».

Торги завершилися 19 серпня. Переможцем стало ТОВ «Тернопільбуд», яке запропонувало найменшу суму – 7,2 млн. грн.

Та в цих торгах виявилося не все так просто. ТОВ «Техно-Буд-Центр» подає до Антимонопольного комітету України (АМКУ) скаргу щодо неправомірного визначення переможця.

Зі скарги ТОВ «Техно-Буд-Центр», яка розміщена в системі публічних торгів «Прозоро»:

«У ліцензії ТОВ «ТЕРНОПІЛЬБУД» серії АЕ №290791 вказано перелік робіт, а саме: будівельні та монтажні роботи загального призначення; будівництво об’єктів інженерної інфраструктури.
У даному дозвільному документі відсутні види робіт – будівництво об’єктів транспортної інфраструктури, що включає будівництво доріг автомобільних.

Враховуючи вищенаведену інформацію, ТОВ «ТЕРНОПІЛЬБУД» не має права виконувати роботи – капітальний ремонт ділянки дороги по вул. Поліській в м. Тернополі (від вул. Промислової до вул. Поліської,11 «МЕТІНВЕСТ»), оскільки такий вид робіт підлягає отриманню документа дозвільного характеру, а саме – ліцензії на право виконання такого виду робіт».Щоправда через декілька днів скаржник відкликав свою заяву. І на підставі відмови АМКУ припинив розгляд справи.

Журналіст «Політерно» намагався з’ясувати в Юрія Ханіна (один з кінцевих бенефіціарів «Техно-Буд-Центру»- прим.), чому відмовились від скарги. Спершу він погодився відповісти на це питання, але попросив кілька годин, щоб заглянути в документацію по тендеру. Проте, пізніше не відповідав на телефонні дзвінки.

«Там тупік. Але…»

ТОВ «Тервікнопласт» і ТОВ «Тернопільбуд» мають одного і того ж засновника. Це – відомий в Тернополі будівельник, бізнесмен Василь Лило. 

Тож чи не випадково, що міська земля, частина вулиці та гроші міста на цю вулицю йдуть в одні руки?  


У «Тернопільбуді» Василь Лило обіймає посаду генерального директора. Розмова з ним відбулася в його кабінеті під звукозапис. Перше запитання від журналіста стосувалося умов участі ТОВ «Тервікнопласт» у співфінансуванні ремонту вул. Поліської.

– Сесія, як Ви бачите, земельному відділу доручила контролювати це питання. Після «першої» сесії ми, «Тервікнопласт» дав гарантійного листа міській раді, що прийме фінансову участь у будівництві дороги по вул. Поліській. Ми відразу дали гарантійного листа, буквально через кілька днів.

Пояснив Василь Лило також свою точку зору, з яких частин складається земельна ділянка, площею 4,67 га.

– Є дві земельних ділянки, ви правильно говорите. Є та частина землі, по якій йде перспективна дорога з прорізом на об’їзну. І в проекті відводу буде чітко написано, що та земельна ділянка, ми по ній їздимо і зробили за свої кошти, вона буде спільного користування. І в наступному пункті договору написано, що ми не маємо права її забудовувати. Вони нам пишуть листа, ми розриваємо договір і відкриваємо вулицю, яка би йшла на об’їзну.     
 
– Чому вулиця зараз перекрита воротами? – питання від журналіста.
 
– Вона не перекрита, тому що там нема куди їхати. Там тупік. Але. Якщо місто для того, щоб вона набрала функцію дороги… Там потрібно що зробити? Побудувати естакаду, міст через залізну дорогу, треба зробити масу-масу чогось. А зараз та дорога їде тільки до нас, а далі нема куди.

– Але це ж вулиця по генплану?             

– Вона і залишається вулицею, – продовжує Василь Лило.

Рішення замовника: Вимога відхилена

Щодо відсутності ліцензії в ТОВ «Тернопільбуд» на будівництво об’єктів транспортної інфраструктури та скарги до АМКУ від ТОВ «Техно-Буд-Центр» будівельник визнає правоту інформації.

– Так, була така скарга. Ліцензії на будівництво доріг у нас на сьогоднішній день немає. Вона закінчилася і не продовжена. Але в нашому договорі з міською радою нас зобов’язали найняти ліцензовану організацію, яка відповідно й буде будувати, що й нами було зроблено. Так, буде субпідряд, і він вже є – це фірма «Нортон».

Втім, чи настільки Василь Лило правий? Чи можна переможцю, який не має ліцензії на проведення відповідних робіт, наймати ліцензованого субпідрядника? Питання до замовника робіт.

Зрештою, сам замовник вимагає від переможця ліцензії. Його вимоги зазначені у тендерній документації, розміщеній на сайті «Прозоро». 

Отже, Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради вимагає:

«Інструкція з підготовки тендерної пропозиції:
Пункт 5. Кваліфікаційні критерії до учасників та вимоги, установлені статтею 17 Закону «Про публічні закупівлі».

– учасник-переможець процедури закупівлі при укладенні договору повинен надати копію ліцензії або інших дозвільних документів на провадження певного виду господарської діяльності,  якщо отримання такого дозволу або ліцензії передбачено законодавством».

Однак, у відповіді на скаргу ТОВ «Техно-Буд-Центр» замовник зазначено:

 Рішення замовника: Вимога відхилена
22 серпня 2019 11:02
«Пропозиція Товариства з обмеженою відповідальністю «Тернопільбуд» відповідає вимогам тендерної документації та Закону України «Про публічні закупівлі»

Нема ліцензії, то нема. Закон є закон. І разом з тим є переможець торгів, він найматиме субпідрядника. Василь Лило назвав фірму «Нортон».

Організація, яка веде ремонти дорожньої інфраструктури Тернополя з такою назвою, – це Приватне мале підприємство «Нортон». Директором підприємства є Василь Мазурик.

До слова, у 2015 році на виборах до Тернопільської міської ради брала участь політична партія «Солідарність правих сил». Першим по списку йшов Василь Лило. Разом з ним у списку цієї партії балотувався директор ПМП «Нортон» Василь Мазурик.  – Є договір, є ліцензія, все є, – додав Василь Лило про фірму «Нортон».

Крім того, генеральний директор ТОВ «Тернопільбуд» розповів, що Тернопільська міська рада може не повністю профінансувати свої договірні зобов’язання. 

– Яка доля співфінансування на вулицю? – запитання від журналіста.
– Як ви бачили, на тендері було 7,2 мільйони. Місто дає тільки 2,75.
– На цей рік?
– Взагалі. Більше не дасть. А ми хочемо в цьому році цю дорогу повністю побудувати. Ми будемо, скажемо, більше, чим половина, більше, чим 50% фінансування. Це наші кошти, кошти інвесторів, тому що місто більше не хоче давати.

Договір між Управлінням житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради і ТОВ «Тернопільбуд» вже підписаний. Сума – 7,2 млн. грн., дія договору – до 31.12.2020.

Також до цього договору доданий Додаток 2 «Календарний графік виконання робіт». Тут зазначено, що в 2019 році роботи будуть профінансовані на 2,75 млн. грн. А в наступному році на суму 4,45 млн. грн.

– Знаєте, ви отак говорите, наче хочете мене в якихось махінаціях звинуватити, – резюмував запитання Василь Лило.«Вулиця» і «дорога» в українській мові – це два різних значення»

Іншу суму фінансування ремонту дороги по вул. Поліській озвучують в Тернопільській міській раді. Зокрема, депутат Володимир Бліхар:

– Там є фірма найбагатшого українця «Метінвест», там є фірма «Ласунка», там є «ТерКом», «Вікнарьов»,  є орендні склади. Тобто є інші підприємці. А міський голова на погоджувальній раді говорить, що ніби-то там буде співфінансування ремонту дороги. Шість мільйонів дає місто, три мільйони дає будівельник.  Виходить, ми даруємо «найбіднішому» тернополянину 2 гектари землі і ще додаємо шість мільйонів. Моя позиція однозначна: сьогодні є гаївський міст, катастрофічна ситуація зі станом дворів, зарплати, інфраструктурні проекти, інші проблеми. Але точно не направляти «найбіднішому» тернополянину.

Що каже про це все міський голова Тернополя Сергій Надал? Він погодився прокоментувати тему виділення землі по вул. Поліській, 20. На зустріч з журналістом мер міста запросив начальника Відділу земельних ресурсів Віктора Кібляра.


 – Депутати міської ради, які брали участь на погоджувальній раді розповіли, що вами було озвучено, що міська рада фінансуватиме ремонт вул. Поліської на шість мільйонів гривень. А решту додасть заявник, – запитання від журналіста.

– Так я це і на сесії говорив, – відповів Сергій Надал.

– Чому вільна земельна ділянка, площею не менше 1,5 гектари не йшла на аукціон, а додана для підприємства «Тервікнопласт»?   

На це питання відповів Віктор Кібляр. Він спершу озвучив перелік статей земельного законодавства, які регулюють процес виділення землі. А також:

– У відповідності до того, що на даній земельній ділянці перебувають об’єкти нерухомого майна, які були придбані і є власністю, відповідно було розроблено ліцензованим суб’єктом господарювання розрахунок потреби площі земельної ділянки для обслуговування цих викуплених будівель і споруд, приміщення цеху по вул. Поліська, 20. Відповідно, було підготовлено проект рішення на розгляд сесії – зазначив начальник Відділу земельних ресурсів.   


– По-перше, це земельна ділянка знаходиться поруч безпосередньо з існуючим об’єктом. Ніхто інший там більше не може бути розміщений, це раз. Другий раз, це звернення було подане на розгляд депутатських комісій. Депутатські комісії його погодили. І тільки після цього цей проект рішення був поданий на розгляд сесії міської ради, – доповнив відповідь міський голова. 

Та нагадаємо, Тарас Серетний, головуючий на засіданні земельної комісії, розповів, що цей проект рішення депутатами-земельниками був відхилений.

– А вулиця як була надана? 

– Ви маєте на увазі дорогу? Слово «вулиця» і слово «дорога» в українській мові це дві різні речі, два різних значення. Ви запитуєте про що, про дорогу чи про вулицю? – перепитує міський голова.

– Запитую про цю частину ділянки вул. Поліської, яка позначена на карті.

– То дорога, – каже Віктор Кібляр.

– Це дорога, – теж так тлумачить Сергій Надал.– Якщо піти туди подивитися, там є ворота. Ворота перекрили вулицю чи дорогу?


– На магістральній карті це відображена як дорога. Це магістральна дорога міста Тернополя. І в рішенні, яке буде прийматися, там буде вказано умова розірвання в будь-який час для суспільних потреб міста або інших користувачів. Тепер собі можете уявити економічну доцільність, коли дорога просто стоїть пуста, а коли дорогу бере в оренду підприємець і платить за неї податки в бюджет міста Тернополя. Це добре чи погано?  – додав міський голова.   

Він також бачить і вигоду у співфінансуванні капітального ремонту по вул. Поліській.

– Ми цей ремонт робимо не лише коштами бюджету. Тратимо частину бюджету, а решту частину тратить підприємець. Я вважаю, що це дуже добре для бюджету міста.

«Яка різниця?.. Ви розумієте про що ви говорите? Слухайте, шановний…»

Наступне питання стосувалося відсутності ліцензії на право будівництва дорожньої інфраструктури у переможця тендеру ТОВ «Тернопільбуд».

Чи відомо вам про це? 

– Відомо, що Антимонопольний комітет відхилив скаргу і задовільнив рішення про оголошення результатів тендеру, – відповів Сергій Надал.

– Відхилив скаргу на підставі того, що «Техно-Буд-Центр» відмовився від скарги.

– Яка різниця? Її (відмову – прим.) задовольнили.

На запитання щодо слів Василя Лила про те, що міська рада надасть лише 2 млн. грн. на капітальний ремонт, Сергій Надал розізлився.

– Я що маю коментувати вам слова Василя Йосиповича чи що? Питайте Василя Йосиповича. Звідки я знаю про що він з вами говорив і що ви з ним говорили. Я можу коментувати дії, які роблю я чи мої працівники,  а не коментувати слова підприємця.

– Тобто міська рада буде фінансувати ремонт на суму 7 мільйонів 200 тисяч?

У відповідь пауза, вдих і видих.

– Є проектна документація. Є сума коштів, яка оголошена в результаті переможця тендерних процедур. І та, яка оголошена, буде фінансуватися. Решту – за рахунок підприємця, – сказав міський голова.    

Та на сам кінець Сергій Надал помітно розізлився, коли питання звучало у порівнянні, що земельну ділянку на 4,67 га, третина території з якої могла би йти на аукціон, частину вулиці і кошти на капітальний ремонт отримають фірми одного й того ж підприємця, і разом з тим у міській раді часто говорять про брак коштів на ремонт гаївського моста.

– Ви розумієте про що ви говорите? Намішав горох з капустою. Це різні речі… Слухайте, шановний, я чудово знаю, хто вам замовив цю статтю і які конкуренти працюють по цій статті. Чудово, якщо хочете, можу вам це сказати, хто це зробив.

– Можете сказати.

– Для чого? Щоб з вами втягуватися в різні дискусії? Що ви ще хочете почути? Рішення прийняла сесія. Ставте питання всі до сесії. Якщо у вас є будь-які зауваження щодо законності, є правоохоронні органи, які можуть це перевірити, що тендер, що виділення земельної ділянки, – резюмував міський голова.  

На цій ноті розмова з Сергієм Надалом закінчилась.

Однак. Після зустрічі від керівника Патронатного відділу міської ради Катерини Калуш, яка теж була присутня при розмові з міським головою, надійшло повідомлення такого змісту:

«Уточнили дані по тендеру, оголосили торги на суму: 10 млн. Виграв тендер переможець на 7,2 млн. Ми фінансувати будемо лише 3 млн. Просимо врахувати!»

Підсумки для порівняння

Чи втрачає місто від виділення земельної ділянки на 4,67 га, не менше 1,5 га з яких могло йти на земельні торги? Це промислова зона. І разом з тим, компанія, генеральний директор якої визнає про відсутність дозвільного документу на проведення відповідних робіт, може отримати 7,2 млн. грн. І зрештою, в обидвох компаніях один і той самий кінцевий бенефіціарний власник.

– Там тендерна документація на 10 з лишком мільйонів. Ви бачили, ми відразу на три мільйони опустили ціну. Але безумовно, там є речі, які за цих сім мільйонів можна зробити, дорогу можна зробити, – говорив Василь Лило.

А ще для порівняння. На офіційному сайті Держгеокадастру розміщені оголошення про проведення земельних торгів та про їх результати. У Тернополі земельні ділянки в промисловій зоні поблизу вул. Поліської наразі на аукціон не виставлялися. Тому орієнтовну вартість вільної землі, що буде надана в оренду ТОВ «Тервікнопласт», визначити важко.

В  Івано-Франківська такі земельні ділянки подаються на земельні торги. Зокрема, стартова ціна продажу 0,4 га землі, яка розташована у виробничій зоні сусіднього обласного центру, становить 811,7 тис. грн. станом на 04.09.2019.

А ще є дорога-вулиця, яка ж не може бути перекрита воротами хоча б з тої точки зору, яка, власне, визначена самою радою Тернополя.

У Пояснювальній записці «ВНЕСЕННЯ ДОСТРОКОВИХ ЗМІН ДО ПЛАНУ ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ МІСТА» (стор. 47), яка розміщена на сайті Тернопільської міської ради, вказано:

ТР-2. Зона магістральних вулиць, майданів (у червоних лініях)

Об’єкти, що заборонені до розміщення в межах червоних ліній:

 

  • ті, що займають площу більше 20 м2, мають фундамент;
  • елементи зовнішньої реклами, що погіршують умови видимості;
  • в зоні трикутника видимості розміщувати елементи вищі за 0,5 метри, включаючи зелені насадження.


Назарій Наджога

Читайте від автора: Кандидат-ЗЕ на посаду голови Тернопільської ОДА. Хто він? Аналіз декларацій та соцмереж

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE