За 10 днів до нормандських переговорів, незважаючи на твердження првладних спікерів, що Зеленський не піде ні на які угоди з Росією, не порадившись з українським суспільством, “червоні лінії” нормандського саміту широкому загалу досі не відомі.
Про це пише в своїй статті для DT.UA оглядач відділу міжнародної політики Тетяна Силіна.
Таким чином, незважаючи на обіцянки, переговорна позиція Зеленського на саміті в цілому поки не відома. Більш-менш адекватну картину, стверджує автор, можна зібрати виключно з розрізнених виступів, заяв та інтерв’ю як самого Зеленського, так і членів його команди.
“Президент у Парижі має намір, по-перше, порушити питання про повернення всіх українських полонених; по-друге, говорити про серйозне, а не фейкове припинення вогню — без жодного обстрілу, зі зрозумілими термінами й зобов’язаннями; по-третє, вимагати передачі Україні контролю над кордоном із РФ; по-четверте, обговорити можливість проведення місцевих виборів уже не в окупованих ОРДЛО, а на території Донбасу, яка повернулася під контроль України”, – пише вона.
При цьому, само собою зрозуміло, у Кремля до України свої вимоги.
“У Кремля пріоритети й плани на Париж зовсім інші. І вони мало чим відрізняються від російських вимог, що озвучувалися всі попередні роки. Росія на саміті “четвірки” закличе Київ до прямих переговорів з Донецьком і Луганськом, а “президент Зеленський повинен буде докладно розповісти, як він бачить сам свої дії щодо виконання мінських домовленостей”, – зазначає оглядач.
Нагадаємо, президент Литви Ґітанас Науседа під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським висловив сподівання, що нормандські переговори 9 грудня у Парижі сприятимуть деескалації конфлікту на Донбасі. У той же час він закликав Зеленського “не робили тих поступок, які можуть вам зашкодити”.
Представники парламентських політсил “Європейської солідарності”, “Батьківщини” і “Голосу” розкритикували переговорну позицію президента через відсутність конкретики і чітких пунктів плану дій напередодні саміту нормандського формату.
Читайте також: Перепис населення від Кабміну: Перепис людей чи підрахунок поголів’я?