Politerno > Україна і світ > Розмова не склалася: радники у Нормандському форматі домовилися зустрітися в Берліні

Розмова не склалася: радники у Нормандському форматі домовилися зустрітися в Берліні

  • 26 Січня, 2022
  • 491 Переглядів
  • 0
Єрмак і Козак

Радники лідерів Нормандського формату в Парижі домовилися зустрітися через два тижні в Берліні.

Про це на брифінгу заявивголови Офісу президента України Андрія Єрмака на телеканалі “Дом”.

На думку Єрмака, сьогоднішню зустріч можна вважати “реанімацією” Нормандського формату після саміту лідерів у Парижі 9 грудня 2019 року.

Єрмак заявив, що спільна заява-комюніке сторін стала першою з грудня 2019 року, яку вдалося погодити спільно всім чотирьом сторонам.

Крім того, головним питанням на дискусіях виступило дотримання режиму припинення вогню на Донбасі, ухваленого в липні 2020 року. Сторони домовились, що потрібно стежити за дотриманням “режиму тиші”, зокрема через механізм ОБСЄ.

За його словами, хоча між сторонами існує багато протиріч на трактуванні Мінських угод, але вони погодились домовлятися далі.

Радник президента РФ Дмітрій Козак заявив, що, на думку російської делегації, Україні потрібно вести прямий діалог з представниками російських незаконних формувань на Донбасі, однак українська сторона відмовилась навіть розглядати це питання.

“Сьогодні взагалі не відбувається діалог, на багаторазові пропозиції Донбасу немає ніякої реакції України, ані відповіді “так”, або “ні”. Тому Росія попросила взяти взяти паузу до отримання конкретних пропозицій щодо виконання Мінських угод. Діалог, який має тривати вже 7 років (між Україною та російськими бойовиками на Донбасі – ред.) Ми до цього навіть не приступали!”, – заявив Козак.

За словами Козака, проведення саміту лідерів держав-учасників Нормандського формату не проводили через, мовляв, засадничі розібжності в позиціях сторін. Зокрема, перед тим, як зустрічатися лідерам “Нормандії”, Росія вимагає від України визнати автономність Донецької та Луганської областей у Конституції та провести вибори. 

Козак повторив на пресбрифінгу тези роспропаганди, що на Донбасі – “внутрішній конфлікт” України та стверджував, ніби Росія не веде війну проти України.

На запитання журналістів про пропозицію керівництва російської Держдуми постачати офіційно зброю російським бойовикам на Донбасі, Козак сказав, що положення Мінських угод “не забороняють прямо будь-яким країнам підтримувати учасників Нормандського формату”.

Нагадаємо, у середу ввечері посол США в Росії Джон Салліван передав до МЗС Росії письмову відповідь Вашингтона на вимоги Москви щодо гарантій безпеки. Держсекретар США Ентоні Блінкен під час виступу в середу в Держдепартаменті США розкрив деталі відповіді Вашингтона на безпекові вимоги Москви.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE