Politerno > Україна і світ > Посол США передав до МЗС РФ відповідь на безпековий ультиматум – Блінкен розкрив її основні позиції

Посол США передав до МЗС РФ відповідь на безпековий ультиматум – Блінкен розкрив її основні позиції

  • 26 Січня, 2022
  • 473 Переглядів
  • 0

У середу ввечері посол США в Росії Джон Салліван передав до МЗС Росії письмову відповідь Вашингтона на вимоги Москви щодо гарантій безпеки.

Про це повідомило російське видання “Комерсант“.

Видання опублікувало фото Саллівана, який із папкою документів прямує до МЗС РФ. Також вказується, що він доставив два документи – один від США, другий від НАТО.

Держсекретар США Ентоні Блінкен під час виступу в середу в Держдепартаменті США розкрив деталі відповіді Вашингтона на безпекові вимоги Москви.

“Сьогодні посол США доставив нашу відповідь у Москві. Вона викладає серйозний дипломатичний шлях, якщо Москва його обере. Доставлений документ включає занепокоєння США та наших союзників і партнерів щодо дій Росії, які підривають безпеку, принципову та прагматичну оцінку занепокоєнь, які підняла Росія, та наші пропозиції у сферах, у яких ми можемо знайти спільну мову”, – зазначив Блінкен.

За його словами, у відповіді США дали чітко зрозуміти, що вони захищатимуть свої ключові принципи.

“Вони включають суверенітет України та її територіальну цілісність і право держав обирати їхні власні безпекові домовленості та союзи. Ми розглянули можливість взаємних заходів прозорості щодо розміщення позицій в Україні, а також заходи для збільшення довіри щодо військових навчань та маневрів у Європі”, – додав він.

Блінкен наголосив, що США готові продовжувати діалог з РФ щодо тих областей, у яких, як і раніше, можлива співпраця. Він розраховує поговорити з міністром закордонних справ Лавровим найближчими днями після того, як Москва  ознайомиться з відповіддю США.

Блінкен заявив, що рішення про подальші кроки залишається за Росією.

Росіяни вимагали від США письмово відреагувати на їхній безпековий ультиматум. Зокрема Росія запропонувала країнам НАТО взяти на себе зобов’язання, що “виключають подальше розширення НАТО, у тому числі приєднання України, а також інших держав”.

Крім того, Росія пропонує відмовитись “від ведення будь-якої військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії”. Також пропонується відмовитись від проведення військових навчань на певній відстані від кордонів Росії та країн НАТО.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE