Politerno > Україна і світ > Чехія подарує Україні 4 тисячі артилерійських боєприпасів

Чехія подарує Україні 4 тисячі артилерійських боєприпасів

  • 26 Січня, 2022
  • 342 Переглядів
  • 0
Чехія

У середу, 26 січня, уряд Чехії ухвалив рішення про передачу Україні 4000 артилерійських снарядів на суму близько 37 мільйонів крон ($1,7 млн). 

Про це рішення повідомило міністерство оборони Чехії, пише “Європейська правда“.

Чехія відправить в Україну 4006 одиниць 152-міліметрових артилерійських боєприпасів на суму 36,6 мільйона крон за договором дарування. Пожертвувані боєприпаси використовуються чеською армією для самохідних гарматних гаубиць DANA.

“Ми вже давно розвиваємо співпрацю з Україною та підтримуємо її шлях до демократії. У нашому розпорядженні є відносно широкий спектр варіантів, від політичної та дипломатичної підтримки до конкретних проявів, таких як дарування боєприпасів, що я вважаю важливим жестом солідарності”, – прокоментувала міністр оборони Чехії Яна Чернохова.

Метою дарунку є зміцнення обороноздатності України, яка звернулася за допомогою у відповідь на концентрацію Росією біля українських кордонів значного військового потенціалу, заявили в чеському міноборони.

Чеська армія має достатню кількість боєприпасів калібру 152-мм, які також несумісні з недавно придбаними 155-мм гарматами НАТО, тому це не перспективний матеріал для збройних сил Чехії, додали у відомстві.

Нагадаємо, Чехія не виключає відправку в Україну військових для допомоги в протистоянні російській агресії, якщо такий запит буде.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE