Politerno > Україна і світ > Буряк – це той самий Саша на “плівках Вовка”: адвокати вимагають звільнити нового керівника відділу ДБР у справах Майдану

Буряк – це той самий Саша на “плівках Вовка”: адвокати вимагають звільнити нового керівника відділу ДБР у справах Майдану

 • 3 Січня, 2020
 • 549 Переглядів
 • 0

Призначення Олександра Буряка на посаду керівника відділу ДБР у справах Майдану відбулось непрозоро, а сам він може фігурувати на “плівках Вовка”.

Про це йдеться у заяві ГО “Родина Героїв Небесної Сотні” та Адвокатської дорадчої групи

“Призначення відбулось максимально закрито і непрозоро. Невідомо за якими критеріями відбувся вибір керівника і чому на таку важливу посаду призначено саме О.Буряка. Він не має досвіду роботи зі справами Майдану, досягнень у інших справах, зате є сумнівна репутація”, – зазначається у зверненні.

Адвокати нагадують, що саме Олександр Буряк згадується на відомих записах НАБУ зі службового кабінету голови Окружного адміністративного суду м.Києва Павла Вовка, які оприлюднені на офіційному сайті НАБУ.

Адвокат, член Громадської ради доброчесності при НАБУ Роман Маселко на своїй сторінці в Facebook зазначив: “Отже, керувати розслідуванням справ Майдану буде Олександр Буряк – колишній заступник ганебно звільненого Романа Труби і ручний слідчий голови Окружного адмінсуду м.Києва Павла Вовка. За нашими даними, Олександр Буряк – це саме той Саша, про міцну дружбу з яким на плівках НАБУ розповідає Павло Вовк”.

За словами юриста, це не просто дружба: “З плівок випливає, що Саша по дзвінку Паші може забезпечити реєстрацію кримінального провадження, кошмаріння допитами за узгодженим з Вовком сценарієм, навмисний програш справи в суді тощо”.

Але найцікавіше, як стверджує Маселко, полягає в тому, що “плівки НАБУ” виникли саме зі справи Майдану стосовно судді Аблова.

“А тепер Саша, який виконує всі забаганки Вовка (а отже і Аблова) буде керувати цим розслідуванням”, – підсумовує він.

З плівок випливає, вказується у заяві, що Павло Вовк перебуває у настільки тісних дружніх стосунках з Буряком, що може “за дзвінком” отримати від ДБР потрібне рішення чи слідчу дію. Зокрема, на плівках зафіксовано розмову Павла Вовка стосовно справи про призначення Євгена Аблова керівником Миколаївського теруправління ДБР.

У заяві вказується, що розшукові дії, внаслідок яких отримані ці записи проводились саме при розслідуванні справи Майдану, а ряд суддів Окружного адмінсуду є фігурантами справ Майдану.

Це свідчить про наявність у Буряка реального конфлікту інтересів, що ставить під сумнів об’єктивне розслідування ключових справ Майдану з таким керівником.

Автори заяви стверджують, що ці факти унеможливлять конструктивну співпрацю потерпілих з керівництвом цього відділу та вкрай негативно впливатимуть на довіру суспільства до слідства у справах Майдану.

Адвокати  та активісти покладають відповідальність за це призначення на т.в.о. директора ДБР Ірину Венедіктову. Вони закликають її скасувати це рішення і призначити відкритий і прозорий конкурс на цю посаду, на якому перевагу отримають конкурсанти, які мають бездоганну репутацію, досвід у розслідування справ Майдану та користуються довірою потерпілих та суспільства.

Як відомо, 2 січня стало відомо, що керівником відділу з розслідування справ Майдану у Державному бюро розслідувань призначено Олександра Буряка, який до цього обіймав посаду заступника директора бюро.

Читайте також: Рябошапка виключив з судового процесу прокурорів, які вели справу розстрілів на Майдані

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь