Politerno > Україна і світ > Втрачаємо якісні менеджерські кадри: Шмигаль хоче, аби Рада переглянула карантинне обмеження зарплат у держсекторі

Втрачаємо якісні менеджерські кадри: Шмигаль хоче, аби Рада переглянула карантинне обмеження зарплат у держсекторі

  • 21 Серпня, 2020
  • 974 Переглядів
  • 0

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наполягає на перегляді рішення про обмеження зарплат в державному секторі на час карантину, адже воно негативно впливає на менеджерський кадровий потенціал.

Про це він сказав в інтерв’ю Укрінформу.

“Коли це питання виносилося в парламент, ідея полягала у тимчасовому обмеженні. Називалися строки – завершення карантину, плюс два місяці. Але тоді, у квітні, ніхто не знав, як розвиватиметься епідситуація та як довго триватиме карантин. Сьогодні ми розуміємо, що карантин залишатиметься і надалі. За відсутності вакцин і ліків – це єдиний ефективний інструмент контролю за рівнем захворюваності. На жаль, ми продовжуємо втрачати якісний менеджерський кадровий потенціал і сьогодні стоїть питання ухвалення змін до депутатського закону. Урядовим рішенням ми не можемо його змінити. Тим більше є подання до Конституційного Суду, що затягує строки. Тож будемо зі свого боку вести діалог з парламентом, шукати компроміс”, – сказав Шмигаль.

За його словами, вже є цілий ряд прецедентів, коли в результаті парламентського рішення про обмеження зарплат на держпідприємствах якісні топменеджери з державних установ, банків, промислових підприємств звільнилися і пішли у приватний сектор.

Нагадаємо, верхню межу для заробітних плат чиновників запровадили 13 квітня, коли прийняли держбюджет. Тож у разі схвалення парламентом законопроєкту 13 липня термін дії обмеження має завершитися.

10 квітня президент Володимир Зеленський заявив, що зарплати держслужбовців із 1 квітня не мають перевищувати 47 тис. грн. Нардепи прийняли зміни до держбюджету, якими на період карантину визначили граничний розмір зарплат чиновників і суддів у 10 мінімальних заробітних плат (мінімальну зарплату наразі встановлено ​​на рівні 4 723 гривень).

У консультативному висновоку до проєкту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” № 3279-д Вищої ради правосуддя зазначається, що тимчасове обмеження суддівської винагороди порушує конституційні гарантії як незалежності суддів, так і судової влади в цілому.

Раніше Кабінет міністрів затвердив постановою №141 від 5 лютого, яка опублікована в “Урядовому кур’єрі”, що ісячна зарплата керівника державної компанії за контрактом не повинна перевищувати 1,25 мільйона гривень.

У липні президент Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді прийняти на позачерговому засіданні 13 липня законопроєкт, який передбачає скасування запроваджених за його ж ініціативою через карантин обмежень зарплат чиновників у 47 тис. грн.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE