Politerno > Україна і світ > Герус і Ко з “СН” закликали уряд закласти в бюджет-2021 кошти на зелену енергетику

Герус і Ко з “СН” закликали уряд закласти в бюджет-2021 кошти на зелену енергетику

  • 12 Грудня, 2020
  • 643 Переглядів
  • 0

Нардепи з фракції “Слуга народу” Андрій Герус, Дмитро Кисилевський і Людмила Буймістер закликали уряд, а також Комітет ВР з питань бюджету закласти в держбюджет на 2021 рік кошти на фінансування розвитку зеленої електроенергії.

Про це нардеп Буймістер написала в Фейсбуці.

“Вирішення ймовірних проблем зеленої енергетики в наступному – 2021 році потребує невідкладних рішень вже зараз. І мова йде про те, що Кабмін за тривалий період бюджетного процесу так і не заклав необхідні кошти для бюджетного фінансування виробництва зеленої енергетики”, – повідомила депутат.

Вона нагадала, що закон №810-ІХ передбачає, що не менш ніж 20% від річного обсягу виробництва зеленої електроенергії має бути профінансовано з державного бюджету.

“Відповідно до розрахунків, на це має бути виділено в бюджеті 10,64 мільярди гривень. Відповідне нагадування з боку депутатів фракції “Слуга народу” отримав і прем’єр-міністр України Денис Шмигаль”, – сказала Буймістер.

“Ми з Андрієм Герусом, головою Комітету з питань енергетики та житлово комунального господарства, а також Дмитром Кисилевським, заступником голови Комітету з питань економічного розвитку, направили звернення та закликали уряд врахувати відповідні видатки в кошторисі країни на наступний рік, а також надати дорожню карту щодо випуску ОВДП та гарантій у 2021 році на покриття дефіциту та виконання зобов’язань перед інвесторами ВДЕ .

Сподіваємося, що Кабмін та парламентський Комітет з питань бюджету дослухаються до нас, інвесторів ВДЕ, а також європейських енергетичних інститутів. Адже проєкт Державного бюджету на 2021 рік буде розглядатися в сесійній залі вже наступного тижня. Свої зобов’язання держава повинна виконувати”, – підкреслила вона.


Нагадаємо, в червні найбільші асоціації зеленої енергетики і Кабінет Міністрів підписали меморандум про взаєморозуміння, який став основою прийнятого в липні Верховною Радою закону №810-IX (набув чинності  1 серпня).

Документ передбачає зменшення “зеленого” тарифу для СЕС на 15%, а для ВЕС – на 7,5% з серпня 2020 року. Уряд обіцяв 100% виплату тарифу і погасити до кінця 2021 суму накопиченого боргу (22,4 млрд грн). 40% від цього держава зобов’язана погасити до кінця грудня 2020 року.

Закон передбачає, що 20% виробництва зеленої електроенергії в Україні має бути оплачено з бюджету, а також борги можуть бути погашені через кредитування НЕК “Укренерго” після надання держгарантій компанії.

17 листопада Верховна Рада підтримала законопроєкт №4119 “Про внесення змін до Державного бюджету на 2019”, в якому, зокрема, йдеться про надання державних гарантій компанії “Укренерго” для можливості залучення кредитів на поліпшення фінансового стану компанії. 26 листопада законопроєкт підписав президент Володимир Зеленський.

Станом на початок грудня зрушень в оплаті накопиченого до 1 серпня боргу (22,4 млрд грн) не спостерігається. Крім того, в проєкт державного бюджету на 2021 уряд не заклав 20% на часткову оплату зеленої електроенергії, як того вимагає законодавство.

Провідні асоціації ВДЕ неодноразово зверталися до прем’єр-міністра Денису Шмигаль з заявами, що уряд порушує меморандум про взаєморозуміння з виробниками “зеленої” електроенергії, не виконує зобов’язання щодо погашень боргів перед ними.

За даними з судових реєстрів, вже більше 50 компаній, які інвестували в будівництво об’єктів відновлюваної енергетики, подали позови до ДП “Гарантований покупець”, щоб відсудити невиплачені кошти за вироблену електроенергію. Загальна сума позовних заяв перевищує 1 млрд грн. Перші суди інвестори вже почали вигравати.

Представники посольств Канади, Норвегії та Литви повідомили, що будуть відмовляти інвесторів від вкладень в Україну з-за створеної владою фінансової кризи в “зеленій” енергетиці, а також тиску на інвесторів. Інвестори з цих країн вже готуються до міжнародних арбітражах.

Слід також нагадати, що голова енергетичного комітету Верховної ради Андрій Герус домагався обнулення Меморандуму з виробниками “зеленої” енергії через збільшення тарифів “Укренерго” на передачу електроенергії та диспетчеризацію. Про це написав народний депутат від “Батьківщини” Олексій Кучеренко на своїй сторінці в Facebook.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE