Politerno > Україна і світ > Між Росією і США. Україні потрібна сила, яка відстоюватиме національні інтереси

Між Росією і США. Україні потрібна сила, яка відстоюватиме національні інтереси

  • 16 Грудня, 2020
  • 497 Переглядів
  • 0

На думку політичного експерта Віктора Небоженка, Україна, як незалежна держава, з’явилася в світі не в результаті успішної внутрішньополітичної боротьби за свою незалежність, а в результаті боротьби колективного Заходу з Радянським Союзом.

Про це політолог пише на своїй сторінці у Facebook. Далі переклад його допису.

 

Ця історична причина стала родовою травмою, яка на десятиліття визначила спосіб існування і розвитку України. З 1991 року зовнішньополітичні чинники завжди грали більш важливу роль, ніж внутрішньополітичні причини. У своїй внутрішній і зовнішній політиці Україна постійно озиралася як на Росію, так і на Захід. І як тільки одна зі сторін приділяла підвищену увагу Україні, одразу ж інша сторона наносила удар у відповідь.

Більш того, останні 10 років український фактор стає важливим явищем внутрішньополітичної боротьби, як США, так і Росії. Саме від планів і поведінки Москви та Вашингтона, в більшій мірі, залежав розвиток або деградація України. А так як, ні та, ні інша сторона не хоче випустити Україну зі своєї орбіти, наша країна топчеться на місці вже цілих 30 років, пропускаючи вперед інші більш успішні країни. В результаті Україна серед колишніх країн СНД виявилася єдиною країною, яка так і не зуміла провести радикальні соціально-економічні та політичні реформи, відновити свій добробут і відірватися від свого радянського минулого. Більш того, за рівнем державної слабкості і корумпованості Україна міцно увійшла в групу найнещасніших країн світу. І чим гостріше стає боротьба Заходу і Росії за Україну, тим гірше стає Україні.


Читайте від автора:
У Зеленського одна надія на політичне “чудо”, але у цього “чуда” має бути ім’я, міцні нерви і готовий план дій – експерт

У цій боротьбі Кремль, використовуючи свої величезні ресурси і складну внутрішньополітичну ситуацію України, вигравав частіше, ніж Захід. В результаті, до 2020 року Захід не має в Україні потужної політичної сили і корпусу професіоналів в держуправлінні, які могли б вирішити фундаментальні проблеми – проведення радикальних реформ, боротьбу з корупцією і деокупацію захоплених Росією територій.

«Соросята», як і за часів Ющенка, показали свою повну непридатність і корумпованість. Тому Захід постійно змушений йти на компроміси з Москвою. Тим більше, що на самому Заході немає єдиної думки і сили волі, щоб допомагати Украіні. Чим і користується Росія.

Останні 20 років Кремль активно займався форматуванням України як своєї геополітичної провінції. Кремль ніколи не приховував, що Україна історично має бути в зоні інтересів Росії. А Захід не дуже пручався цим планам. І для того щоб завжди контролювати Україну Кремль активно підбирав зручних для себе політиків і олігархів. Кремль майже 30 років намагається зберегти монополію на вибір для України президента або прем’єр-міністра.

Будь-який прем’єр-міністр, який намагається відстоювати національні інтереси України, одразу ж піддається Кремлем жорсткій обструкції. Спроба Заходу провести у 2004 році свого проамериканського президента Ющенка, з яким було пов’язано стільки українських надій, закінчилася повним провалом. Кремль через олігархів і «п’яту колону» швидко знайшов до нього ключі і змусив його поставити прем’єр-міністром відверто проросійського Януковича замість самовпевненої і незалежної Тимошенко.

Український олігархат, як головний провідник зовнішнього впливу, виріс в могутню економічну і політичну силу, не завдяки радикальним економічним реформам, а завдяки інтенсивній співпраці з Кремлем і жахливій ​​корупції. Саме корупція є одним з головних ефективних механізмом впливу путінської Росії на Україну. Ось чому Кремль так сильно «штурмує» пухку, малоефективну, але реально існуючу, антикорупційну структуру України. Кремль доводить українцям, що боротьба з корупцією є найкращим прикладом втручання Заходу у внутрішні справи України.

Так само російська пропаганда доводить своїм громадянам, що антикорупційна діяльність Навального інспірована Заходом і суперечить інтересам Росії. Але, правдою є і те, що наші президенти і олігархи навчилися використовувати антикорупційні органи в боротьбі зі своїми економічними конкурентами або політичними супротивниками. Так само, як колишній президент-олігарх Порошенко показав усьому світу приклад, як можна під виглядом банківської реформи, на якій наполягав Захід, стати мільярдером в злиденній країні.

І вихід не в тому, щоб нескінченно чекати падіння жорстокого Путіна в Росії або сподіватися на милість і прихильність нового президента США Байдена, який стане горою за Україну. Ніхто крім самих українців не позбавить нас від жорсткого пресингу Росії і цинічної байдужості Заходу. Тому консолідація націонал-патріотичних сил України, але без участі олігархів, корупціонерів або збанкрутілих політиків – єдиний шлях до виживання країни і перетворення її в процвітаючий суб’єкт нового справедливого світового порядку.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE