Politerno > Україна і світ > Зеленський відсторонив голову Конституційного суду на два місяці

Зеленський відсторонив голову Конституційного суду на два місяці

  • 29 Грудня, 2020
  • 629 Переглядів
  • 0

Президент Володимир Зеленський відсторонив голову Конституційного суду Олександра Тупицького від посади судді КСУ строком на два місяці.

Як повідомоляє Офіс президента, Зеленський підписав указ №607/2020.

“Я підписую цей указ заради відновлення справедливості та вирішення конституційної кризи”, – цитує Зеленського ОПУ.

Рішення ухвалили після отримання та опрацювання фахівцями ОПУ клопотання Офісу генерального прокурора про відсторонення судді КСУ Олександра Тупицького від посади строком на два місяці.

Законність такого указу аргументував представник президента в КС Федір Веніславський.

“Це не звільнення, це не припинення його повноважень судді, це тимчасовий захід, передбачений КПК України, статтею 154. Президент на виконання Конституції та законів України, за Конституцією, видає укази.

Згідно зі статтею 154 особа, яку призначив на посаду президент, може бути на час досудового розслідування на строк до двох місяців тимчасово відсторонена від своєї посади. Тобто президент діє у повній відповідності до своїх конституційних повноважень, відсторонюючи пана Тупицького від посади судді КСУ на два місяці”, – зазначив Веніславський.

Нагадаємо, після того, як Офіс генпрокурора направив клопотання президенту про припинення повноважень голови КСУ Олександра Тупицького з посади строком на два місяці, в суді заявили, що законодавство не дозволяє главі держави відсторонювати від посади суддів КСУ.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE