Politerno > Україна і світ > Facebook заблокував десятки профілів, пов’язаних з партією Порошенка

Facebook заблокував десятки профілів, пов’язаних з партією Порошенка

 • 16 Січня, 2021
 • 318 Переглядів
 • 0

Соцмережа Facebook видалила десятки профілів, пов’язаних із партією «Європейська солідарність» та громадськими організаціями «Справа громад» і «Антикорупційний блокпост».

Про це повідомляється у звіті компанії.

 

“Ми видалили 27 облікових записів у Facebook, 37 сторінок, 21 групу та 13 облікових записів в Instagram, які виникли в Україні та зосереджувались на вітчизняній аудиторії. Наше розслідування виявило зв’язки з людьми, пов’язаними як з партією “Європейська солідарність”, так і з громадською організацією “Справа Громад” в Україні”, – йдеться в повідомленні.

Підставою для видалення у компанії назвали «скоординовану неавтентичну поведінку». Це поняття у Facebook тлумачать як «скоординовані зусилля для маніпулювання публічними дебатами задля стратегічної мети, де фальшиві акаунти є основними для операції».

У розлогому звіті компанія пояснює, що «люди, які стоять за цією активністю використовували фейкові акаунти, щоб створити фіктивних осіб, уникнути нашого контролю, модерувати сторінки та писати в групах, названих за містами в Україні».

«Вони також поширювали контент з офіційних сторінок політичних партій і політиків, ставили лайки і коментували під текстами інших людей, щоб показати їх  більш популярними, ніж вони є насправді», – говориться у звіті компанії.

Ця мережа розміщувала повідомлення українською та російською мовами про новини та політику в Україні, включно зі схвальними коментарями про «Європейську солідарність» та її кандидатів, громадську організацію «Справа громад», експрезидента Порошенка та критикою президента Зеленського. Частина цього контенту була оцінена фактчекерами як «фальшива».

Громадянська організація “Солідарна справа громад” – це організація, яка часто здійснює проєкти разом з Фондом Петра Порошенка та “ЄС”. 12 січня сам Петро Порошенко написав у Facebook, як члени “ЄС” та “Справи громад” постачають кисень в лікарні Запорізької області.

Уповноваженою особою “Солідарної справи громад” є Антоніна Бузило, №72 у передвиборчому списку “Європейської солідарності” на парламентських виборах 2019 року.

У доповіді Facebook розповідається, що заблоковані акаунти поширювали позитивні коментарі про Петра Порошенка та його партію та негативні коментарі про Володимира Зеленського.

“Люди, які займалися цією активністю, використовували фейкові акаунти, аби створити фіктивних особистостей (користувачів Facebook чи Instagram. – Ред.), уникнути нашого контролю, керували сторінками, створювали дописи у групах, які мали назви міст. Вони також поширювали контент з офіційних сторінок політичних партій та політиків, ставили вподобайки і коментували дописи інших людей, аби вони виглядали більш популярними, ніж є насправді”, – йдеться у доповіді.

Щонайменше 77 тисяч акаунтів були підписниками цих сторінок. Заблоковані акаунти витратили 300 доларів на рекламу у Facebook та Instagram, платіж здійснювали у доларах та рублях.

Серед заблокованих сторінок – “Чудеса вірять в Алісу”, яка розміщала критику на адресу Володимира Зеленського, та “Бунтівні маріонетки”.

У коментарі Радіо Свобода депутат Київської обласної ради від “ЄС” Володимир Горковенко повідомив, що партія “Європейська солідарність” перевіряє заяву Facebook про видалення пов’язаних із нею сторінок у соціальній мережі. За його словами, регіональні сторінки партії працюють, але видалили сторінки активістів, які підтримували “Європейську солідарність”.

Інформацію про видалення сторінок прокоментував у Facebook колишній депутат та політконсультант, близький до “Європейської солідарності”, Віктор Уколов. Він не погодився з публікацією одного з українських ЗМІ, де йшлося про ліквідацію Facebook “ботоферми Порошенка”.

“Ботами називають анонімні профілі, які поширюють неправдиву інформацію. В Європейської солідарності є реальні прихильники, які поширюють правдиву інформацію з власної ініціативи. І природно, що часто така інформація не подобається владі, представники якої скаржаться у фейсбук”, – зазначив він.

Віктор Уколов каже, що критика президента Зеленського не припиниться.

“Продовжимо репостити інформацію один в одного. Продовжимо контролювати владу і поширювати через фейсбук результати такого контролю. Будуть скаржитись на нас чи ні – нам все одно”, – наголосив він.

Колишній радник Петра Порошенка Юрій Бірюков прокоментував у Facebook блокування акаунтів “Солідарної справи громад”.

“Добре, Марку. Нашу пісню не задушиш. Ми і далі будемо координувати свої дії для відбивання інформатак. Це ось обіцянка”, – написав він.

Крім десятків акаунтів в Україні, Facebook вилучив також акаунти в Киргизстані, Казахстані, Бразилії, Аргентині, Пакистані, Індонезії та Марокко, спрямовані на аудиторії в межах цих країн. Ще п’ять мереж – з Ірану, України, Франції, Марокко та Росії – мали на меті вплив на людей поза межами цих країн. Усього в грудні через «скоординовану неавтентичну поведінку» було видалено 1957 акаунтів із Facebook, 707 – із Instagram, також видалено 156 сторінок і 727 груп.

Нагадаэмо, після заворушень у Вашингтоні Facebook та Instagram заблокували акаунти 45-го президента США Дональда Трампа.Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь