Служба безпеки намагалася пом’якшити санкції, введені РНБО проти 8 фізосіб, включаючи Віктора Медведчука, та проти 19 компаній. В СБУ це заперечують.
Про це повідомляє ZN.UA.
Видання пише, що незважаючи на спроби керівництва СБУ пом’якшити санкційний удар, Рада національної безпеки і оборони України ввела більш жорсткий варіант документу з розширеним переліком обмежень.
Згідно з пропозиціями СБУ, винесеним на засідання РНБО 19 лютого, передбачалося введення лише п’яти видів санкцій:
-
блокування активів – тимчасове обмеження права людини користуватися і розпоряджатися належним їй майном;
-
обмеження торгових операцій;
-
призупинення виконання економічних і фінансових зобов’язань;
-
анулювання або призупинення ліцензій та інших дозволів, отримання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, зокрема, анулювання або призупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами;
-
повна заборона заходу іноземних невійськових суден і військових кораблів у територіальне море України, її внутрішні води, порти.
Однак секретар РНБО Олексій Данилов запропонував з голосу додатково 7 обмежень до 5. Під час голосування було озвучено пропозицію затвердити остаточне рішення про застосування додаткових санкцій. В результаті було додано ще 7 позицій:
-
обмеження, часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень по території України;
-
запобігання виведенню капіталів за межі України;
-
заборона участі в приватизації, оренді державного майна резидентами іноземної держави і особами, які прямо або побічно контролюються резидентами іноземної держави або діють в їх інтересах;
-
заборона видачі дозволів, ліцензій Національного банку України на здійснення інвестицій в іноземну державу, розміщення валютних цінностей на рахунках і вкладах на території іноземної держави;
-
припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з іноземної держави або вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави;
-
заборона передачі технологій, прав на об’єкти інтелектуальної власності;
-
інші санкції, що відповідають принципам їх застосування, встановленим цим законом.
У пресслужбі СБУ в коментарі УП наголосили, що дані, опубліковані “Дзеркалом тижня”, не відповідають дійсності.
“Інформація з посиланням на непідтверджені джерела щодо того, що “керівництво СБУ намагалось пом’ягшити санкції проти Медведчука та пов’язаних з ним осіб” не відповідає дійсності. Рішення РНБО про введення нових санкцій ґрунтується на матеріалах СБУ зокрема”, – зазначили у Службі.
Нагадаємо, цього тижня Рада безпеки і оборони України ввела санкції проти Медведчука за фінансування терористичної діяльності на Донбасі. При цьому під санкції потрапляє все його майно.
Крім того, у державну власність мають тепер повернути частину нафтопроводу “Самара – Західний напрямок”, який експлуатує компанія, пов’язана з Медведчуком. Також під санкції потрапила його дружина Оксана Марченко. За офіційними даними, вона володіє нафтопереробним заводом в Ростовській області (Російська Федерація), який постачає паливо на окупований Донбас.
Дружина одного з лідерів ОПЗЖ Віктора Медведчука Оксана Марченко, проти якої 19 лютого ввели санкції, заявила, що вступає у партію “Опозиційна платформа – За життя”.
Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков назвав “тривожною” інформацію” щодо рішення Ради нацбезпеки і оборони України про санкції проти нардепа Віктора Медведчука.
Сполучені Штати висловили підтримку санкціям відносно Віктора Медведчука, при цьому нагадали, що Вашингтон запровадив обмеження проти нього ще до 2014 року.