Politerno > Україна і світ > НАБУ розслідує причетність Льовочкіних, австрійця-інвестора і Каськіва до розкрадання грошей «Боржави». ВІДЕО

НАБУ розслідує причетність Льовочкіних, австрійця-інвестора і Каськіва до розкрадання грошей «Боржави». ВІДЕО

 • 21 Березня, 2021
 • 304 Переглядів
 • 0

Офіс президента Зеленського обговорює будівництво гірськолижного курорту «Боржава» на Закарпатті, попри те, що землі, на яких планується його зведення, арештовані в рамках кримінального провадження НАБУ, а офіційного інвестора майбутнього курорту австрійця Гернота Ляйтнера перевіряють детективи «на причетність до кримінальних правопорушень».

Національне антикорупційне бюро перевіряє на причетність до кримінальних правопорушень народних депутатів від «Опозиційної платформи – За життя» Юлію та Сергія Льовочкіних, колишнього голови Держінвестпроекту Владислава Каськіва, а також громадянина Австрії Гернота Ляйтнера, з яким Офіс президента веде переговори про будівництво курорту «Боржава» на Закарпатті, у рамках розслідування провадження щодо розкрадання коштів Держінвестпроекту, призначених на реалізацію проєкту «Олімпійська надія» Віктора Януковича.

Про це пресслужба НАБУ повідомила у відповідь на запит журналістів «Схем», які раніше оприлюднили розслідування про ймовірну причетність цих політиків до скупки землі на Закарпатті під Олімпіаду за виведені з бюджету гроші.

Журналісти проєкту «Схеми» проаналізували листування екскерівника Держінвестпроекту Владислава Каськіва, а також особистих помічників та довірених осіб народних депутатів від ОПЗЖ Сергія та Юлії Льовочкіних.

Доступ до вмісту електронних скриньок отримали журналісти OCCRP (Міжнародного центру дослідження корупції та організованої злочинності) та надали його «Схемам». Оригінальність цього архіву підтвердили фахівці цієї організації.

Електронні листи, які охоплюють період з 2014 по 2016 роки, з-поміж іншого, свідчать про те, що Юлія Льовочкіна була причетна до управління рахунками австрійської компанії Teleferic Holdings GMBH.

Це одна з компаній, через яку, за версією НАБУ, виводили кошти з державного бюджету, призначені на реалізацію проєкту «Олімпійська надія», коли Держінвестпроектом керував Владислав Каськів.

Проєкт «Олімпійська надія» так і не був реалізований, зокрема через те, що призначені на нього гроші, були виведені в офшори – що є предметом розслідування НАБУ щодо розкрадання та легалізації коштів. Серед підозрюваних у справі – рідний та двоюрідний брати Владислава Каськіва, який у 2010-2014 роках очолював Держінвестпроєкт і був відповідальним за реалізацію «Олімпійської надії».

Опубліковане журналістами листування вказує на те, що Юлія Льовочкіна погоджувала трансфер коштів з компанії Teleferic через латвійський банк на рахунки її дочірніх українських фірм, які витрачали їх на скупку земель на полонині Боржава на Закарпатті – якраз у тій місцині, на якій планувалася реалізація проєкту «Олімпійська надія». Наразі ці землі арештовані в рамках кримінальної справи НАБУ за фактом розкрадання бюджетних коштів Держінвестпроєкту. Це розслідування триває.

Офіс президента Володимира Зеленського відновив цей проєкт, і Андрій Єрмак у липні 2020 року прозвітував про успішні перемовини з австрійським інвестором Гернотом Ляйтнером, який презентував на Банковій проєкт гірськолижного курорту у Боржаві.

Як повідомляють  журналісти  “Схем”, за австрійським інвестором Ляйтнером можуть стояти інтереси впливових політиків з ОПЗЖ – Юлії та Сергія Льовочкіних, та колишнього голови Держінвестпроекту Владислава Каськіва.

«Детективи в ході розслідування окремого епізоду знайшли докази і встановили, що іноземний інвестор, якій зголосився будувати цей гірськолижний курорт в Закарпатській області, може бути пов’язаний або навіть підконтрольний колишньому керівнику Держінвестпроекту, його родичам та іншим особам (йдеться про Владислава Каськіва, який очолював Держінвестпроект у 2010-2014 роках – ред.)», – заявила речниця НАБУ Світлана Оліфіра.

За даними журналістів «Схем», Гернот Ляйтнер тісно пов’язаний із українськими політиками. Ключовий актив під курорт, оформлений на Ляйнера в Україні, – це гектари землі на полонині Боржава в Закарпатті, частина з яких придбана за гроші, виведені з бюджету – за часів Віктора Януковича. За версією детективів НАБУ, виводили гроші протягом 2012-2014 років через Держінвестпроект, який очолював Владислав Каськів.

Саме на Гернота Ляйтнера була оформлена компанія Teleferic, включно з періодом, коли рахунками компанії, як свідчить листування, управляли з офісу Юлії Льовочкіної, йшлося у розслідуванні програми «Схеми» у співпраці зі словацьким Центром журналістських розслідувань імені Яна Куцяка.

Наразі компанія Teleferic більше не є власником компаній, що скупили землю на Закарпатті. Замість неї у структуру власності цих фірм ввели словацьку фірму Carpathian Mountain Resort. Вона теж оформлена на австрійця Гернота Ляйтнера.

Юлія та Сергій Льовочкіни залишили без відповіді запити журналістів.

Каськів раніше заявляв про необгрунтованість підозри антикорупційних органів.

Як повідомила «Українська правда», у пресслужбі Сергія Льовочкіна інформацію про можливу причетність нардепів Сергія та Юлії Льовочкіних до використання бюджетних коштів у бізнес-проєктах назвали такою, що «не відповідає дійсності та є брехнею».

Нині серед підозрюваних у справі щодо розкрадання коштів Держінвестпроекту – рідний брат Владислава Каськіва Олександр Каськів, який у розшуку, та двоюрідний – Олександр Матковський. Сам Владислав Каськів, наразі обвинувачений в іншій справі, обрався депутатом облради від ОПЗЖ на Закарпатті. Владислав Каськів та Олександр Матковський раніше заявляли про необґрунтованість підозри антикорупційних органів.

Нагадаємо, наприкінці січня “Схеми” повідомили, що нардепка від ОПЗЖ Юлія Льовочкіна була причетна до управління рахунками австрійської компанії Teleferic Holdings GMBH, через яку, за версією офіційного слідства НАБУ, були виведені кошти з державного бюджету, призначені на реалізацію проєкту «Олімпійська надія», коли Держінвестпроектом керував Владислав Каськів.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь