Politerno > Україна і світ > Рада звільнила Криклія, Петрашка та Степанова з посад міністрів

Рада звільнила Криклія, Петрашка та Степанова з посад міністрів

 • 18 Травня, 2021
 • 106 Переглядів
 • 0

Верховна Рада підтримала звільнення міністра інфраструктури Владислава Криклія, міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка та міністра охорони здоров’я Максима Степанова.

Рішення про відставку Криклія підтримали 284 народних депутати, Петрашка – 280 нардепів. “За” відставку Степанова проголосували 292 нардепи.

Раніше Криклій, який очолював відомство 20 місяців, подав у відставку за власним бажанням.

Під час представлення кадрового питання очільник транспортного комітету Юрій Кісєль повідомив про рішення рекомендувати звільнення Криклія з посади. Він також подякував міністру за співпрацю з комітетом та напрацювання важливих для транспортної галузі рішень.

Згодом ексочільник відомства прозвітував депутатам про досягнення за 20 місяців роботи. Він зазначив незмінність пріоритетного курсу на євроінтеграцію, залучення інвестицій, розбудову інфраструктури та однакових чесних правил для всіх.

Зокрема, Криклій повідомив про рівень виконання угоди з ЄС на рівні 42% проти 18% на момент його призначення. Крім того, було укладено 6 угод зі значними інвестиціями з боку ЄБРР та ЄІБ на суму понад 1,1 млрд євро.

Серед основних проблем міністр зауважив нестачу фінансування для інвестпроєктів. Це стосується, зокрема, Укрзалізниці, що віддає значну частину прибутку у бюджет. Водночас, Адміністрація морпортів сплачувала 90% прибутку у вигляді дивідендів до держави. Цьогоріч дивідендну політику вдалося зменшити до 50%.

Він зазначив, що, на жаль, транспортний підкомітет не спромігся попри величезну роботу здійснити розгляд та рекомендувати Раді профільний законопроєкт. 

Серед досягнень ексміністр підкреслив виконану роботу щодо модернізації аеропортів, початок проєктів концесії портів, ухвалення закону про внутрішній водний транспорт, впровадження автоматичної фото- та відеофіксації,  початок відбору експерта для придбання банку Укрпоштою.

Також він наголосив на тому, що Україна на 56 сходинок піднялася у рейтингу дотримання авіаційної безпеки Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО). Угода про відкрите небо з ЄС очікується вже наприкінці червня – початку липня. 

Для наступників Криклій виділив головним завданням роботу зі справедливими тарифами та створенням незалежного регулятора.

Під час відповіді на запитання нардепів він також назвав справедливі тарифи одним із основних кроків для реформи УЗ. Крім того – ринок перевезень, залучення міжнародних партнерів для реструктуризації накопичених боргів та оновлення рухомого складу.

Перед голосуванням за відставку Ігоря Петрашка заступник голови профільного комітету Ради Роксолана Підласа заявила, що комітет не підтримав звільнення Петрашка, рекомендувавши Раді визначитись шляхом голосування.

Звітуючи перед парламентом, Петрашко основним досягненням міністерства за рік роботи назвав “стабілізацію економіки в умовах коронакризи”.

“Вперше в історії ми пройшли кризу без кардинальних потрясінь – в стабільному курсовому середовищі і з одночасним підняттям як мінімальної, так і середньої зарплати”, – зокрема, сказав він.

“Підняття зарплати було абсолютно обгрунтованим, воно сприяло росту ВВП на 0,2% в річному еквіваленті і збільшення споживчого попиту”, – зазначив Петрашко, відповідаючи на питання нардепів.

За його словами, закладені підвалини для зростання економіки і “отримана позитивна динаміка з березня у т.ч. по росту експорту, торгівлі, промвиробництва уперше за дуже-дуже багато років”.

Серед досягнень він також назвав реалізацію програми “5-7-9%”, яка, за його словами, “стала невід’ємною частиною для малого і середнього підприємництва.

“Була ініційована нова програма по частковому безробіттю. Таким чином було збережено 500 тис робочих місць і працевлаштовано  за цей рік понад 800 тисяч осіб. Нам вдалося зупинити зростання безробіття”, – додав Петрашко.

Серед досягнень напрямку АПК він, зокрема, заявив про “підготовлену інфраструктуру для відкриття ринку землі”.

Також, за його словами, використовувались ринкові методи для стабілізації цін на продукти.

Подання на звільнення Степанова з посади вносив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Виступаючи з трибуни, Шмигаль назвав основною причиною такої ініціативи – повільний прогрес із щепленням та поставками вакцин в Україну.

Сам Степанов у виступі відзначив, що темпи вакцинації не влаштовують і його самого,  але міністр вважає, що в умовах спротиву антивакцинаторів та неконструктивної критики політиків його команда зробила все можливе.

Степанов зазначив, що має чіткий план, як повністю подолати пандемію і побудувати дієву українську медицину: “час і ваша підтримка”, – звернувся він до нардепів. Більшість депутатських фракцій та груп у свою чергу виступили з різкою критикою дій очільника МОЗ.

Голова профільного комітету Михайло Радуцький прозвітував, що комітет на своєму засіданні 17 травня рекомендував нардепам визначатись самим при голосуванні у залі, що депутати і зробили.

Нагадаємо, фракція “Батьківщина” вирішила залишити сесійну залу Верховної Ради під час засідання, на якому розглядаються відставки трьох міністрів уряду. Голова фракції Юлія Тимошенко заявила, що “президент намагається перекласти відповідальність на своїх бояр”.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь