Politerno > Тернопільщина > У 2020-му році на “Східному” зрізали дерева, зараз на їхньому місці прямо на газоні встановлюють магазин

У 2020-му році на “Східному” зрізали дерева, зараз на їхньому місці прямо на газоні встановлюють магазин

  • 12 Серпня, 2021
  • 1771 Переглядів
  • 0

На “Східному” масиві у Тернополі в зеленій зоні, поряд з дуже жвавою пішохідною зоною встановлюють “тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності”.

“В місці де протягом десятків років ніхто і близько не міг уявити, що “так можна!”, будуються повноцінні магазини”, – пише на своїй сторінці у Facebook депутат ТМР Іван Сороколіт.

За його даними, підприємець Буянський Юрій Степанович монтує “тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності” згідно договору особистого строкового сервітуту з Тернопільською міською радою на території 138 м.кв., за яким він сплачує 1967,84 грн. на місяць в бюджет міста.

“Це не єдина “схема” з будівництва комерційних об’єктів за відсутності власної чи орендованої земельної ділянки. У даному випадку міська рада посилається на своє рішення 6/31/99 від 26.04.2013 року, яким визначає перелік місць, де можна, як виняток, встановлювати лотки, ємності “прохолода”, автопричіпи, об’єкти сфери торгівлі, торгові автомати, інші тимчасові споруди.

Насправді, “тимчасові споруди”, як виняток, мають право на існування і присутні в усіх містах. Однак, в Тернополі цей виняток переріс в правило. Місто масово забудувалось і продовжує забудовуватись повноцінними стаціонарними магазинами, які “чомусь” вважають тимчасовими спорудами. Дійшло до абсурду. У переліку місць для можливого (як виняток!) розміщення “тимчасових споруд” включені не просто конкретні місця, а цілі вулиці! У нашому випадку, торгові павільйони (як виняток!) можуть будуватись будь-де на усьому проспекті Степана Бандери, адже в списку місць для розміщення тимчасових споруд під пунктом 7.42 зазначено без будь-яки уточнень конкретного місця – весь проспект Степана Бандери!”, – обурюється депутат.

3 серпня Іван Сороколіт офіційно подав в міськраду на ім’я секретаря міськради Ігоря Гірчака проєкт рішення про вилучення пункту 7.42. просп. С.Бандери.

“Мій проєкт рішення мав би бути оприлюднений не пізніше як на наступний день з моменту подачі, але “чомусь” не оприлюднюється. Підозрюю, що незабаром мені надійде відповідь, що моя пропозиція дуже погана, не відповідає законодавству… і тому не може бути оприлюднена.

Це пряме обмеження моїх прав як депутата, але така сумна реальність, змінити яку непросто навіть в судах (“привіт” судді Баранюку Андрію Зіновійовичу).

Цей приклад “прозорості” роботи влади може бути цікавий бути цікавим Transparent cities/Прозорі міста, Transparency International Ukraine, Рух ЧЕСНО та іншим організаціям, які моніторять діяльність місцевої влади”, – підсумовує депутат.

У травні минулого року на цій ділянці завчасно зрізали здорові дерева. Тоді про це писали журналісти і щодо свавілля влади Тернополя обурювалися мешканці Східного.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE