Politerno > Україна і світ > Ахметов та Міттал очолили сотню найбільших забрудників довкілля – Міндовкілля

Ахметов та Міттал очолили сотню найбільших забрудників довкілля – Міндовкілля

  • 18 Жовтня, 2021
  • 524 Переглядів
  • 0
промислові викиди

Рейтинг найбільших забрудників атмосферного повітря за 2020 рік очолили підприємства Ріната Ахметова та Лакшмі Міттала.

Про це йдеться у рейтингу, який Економічній правді надали у міністерстві.Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів.

У 2020 році обсяг викидів у повітря загалом скоротилося на 8%: з 2,1 млн тонн викидів у 2019 році до 1,92 млн тонн торік. 

Водночас важливо розуміти, що такий показник пов’язаний передусім зі стрімким падінням економічної активності торік у зв’язку з пандемією COVID-19. Так, реальний ВВП України скоротився на 4% у 2020 році. Крім того, торік генерація електроенергії впала на 3,3%.

Отже, серед сотні найбільших забрудників в Україні, перші 50 відповідають за 46,3% забруднень. З них найбільша частка приходить на Донецьку область (18,53% загальної кількості). Одразу за нею розташована Дніпропетровська область (8,4%).

Підприємства цих областей, зокрема, складають першу десятку забрудників атмосфери. Проти 2019 року, до них додалося Покровське шахтоуправління. 

“” Читайте також: Екологи закликають політиків припинити передвиборчі маніпуляції на тему захисту навколишнього середовища

Найбільшим власником цих підприємств є Рінат Ахметов. Йому належать ММК ім. Ілліча, Курахівська, Бурштинська та Запорізька ТЕС (ДТЕК), Азовсталь та Покровське шахтоуправління. Сумарно це 723 тис тонн.

Ще дві позиції належать Лакшмі Мітталу, а саме два металургійних виробництва АрселорМіттал. Разом – 202,68 тис тонн.

Центренерго (78,29% акцій належать державі в особі Фонду держмайна) відповідальне за 67,3 тис тонн в особі Вуглегірської ТЕС. Ще 78 тис тонн викидів виробляє Дніпровський меткомбінат, що належить Індустріальному союзу Донбасу (Олег Мкртчан).

Нагадаємо, народні депутати відхилили проєкт закону “Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності”.



Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE