Politerno > Україна і світ > Білорусь обурилась через стягнення польських військ – у Варшаві кажуть, що Лукашенко виконує сценарій Путіна

Білорусь обурилась через стягнення польських військ – у Варшаві кажуть, що Лукашенко виконує сценарій Путіна

  • 9 Листопада, 2021
  • 621 Переглядів
  • 0

Міноборони Білорусі заявило військовому аташе Польщі Ярославу Кембровському про “безпідставні та неправомірні звинувачення польської сторони у причетності білоруських військовослужбовців до міграційної кризи на польсько-білоруському кордоні”.

Про це повідомило білоруське державне агентство БЕЛТА з посиланням на пресслужбу відомства.

Білоруська сторона зазначила, що для пред’явлення таких серйозних претензій “потрібні вагомі докази”, без яких звинувачення “розцінюються як провокація щодо Збройних Сил нашої країни”.

Разом з тим, Міноборони Білорусі заявило про стурбованість через збільшення чисельності польських військовослужбовців біля кордонів і “відсутність об’єктивної аргументації їхнього знаходження”.

“У цьому контексті полковнику ще раз було доведено, що відповідно до регіональних заходів довіри та безпеки передбачається направлення повідомлення та запрошення білоруських спостерігачів за військовою діяльністю, в якій беруть участь 6 тисяч і більше військовослужбовців”, – зазначили у білоруському відомстві.

Мінськ заявив, що досі не отримав від польської сторони “ні повідомлення, ні запрошення спостерігачів”.

У відомстві заявили, що Міністерство національної оборони Польщі “наразі не готове до конструктивного діалогу зі спірних питань, що виникли, або не бажає діалогу”.

Своєю чергою прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, виступаючи у вівторок в Сеймі з приводу атаки мігрантів на східний кордон країни, заявив, що самопроголошений президент Білорусі “має керівника в Москві в особі Владіміра Путіна” і демонструє рішучість реалізувати його сценарій, пише TVP Info.

“Необхідно особливо наголосити, що безпека нашого східного кордону грубо порушується. Це перша подібна ситуація за 30 років, коли ми можемо сказати, що цілісність наших кордонів піддається випробуванню”, – сказав Моравецький під час виступу в Сеймі.

Він сказав, що авторами дій, які дестабілізують ситуацію на Сході, є Александр Лукашенко під керівнитвом президента РФ Владіміра Путіна.

Моравецький сказав, що неоімперська політика Росії прогресує, і назвав Лукашенка “виконавцем сценарію відновлення Російської імперії”.

За його словами, білоруський диктатор, який вчинив напад на польський кордон, “має у Москві керівника в особі Владіміра Путіна” та демонструє свою рішучість реалізувати цей сценарій.

На думку Моравецького, “на східному кордоні ми маємо справу не лише із прямим застосуванням насильства проти польської держави, а й із постановкою вистави”.

“Йдеться про внесення хаосу не лише у нашій країні, а й у всьому ЄС. Сьогодні ми протистоїмо цьому за інших обставин, ніж у 2015 чи 2016 році. Ми переконали партнерів НАТО та ЄС у тому, що ми спільно захищаємо східний кордон Альянсу та Союзу”, – додав Моравецький.

Прем’єр заявив, що на кордоні з Білоруссю розбили табори не біженці, а мігранти.

“Їх привезли для дестабілізації ситуації у Польщі, країнах Балтії та Євросоюзу як живі щити”, – сказав польський прем’єр.

Нагадаємо, самопроголошений президент Білорусі Александр Лукашенко у телефонній розмові з президентом РФ Владіміром Путіним висловив занепокоєння через стягнення на кордон регулярних військ Польщі у зв’язку з міграційною кризою.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

POLITERNO FULL

Приєднуйтесь до нас у Телеграм

ПЕРЕЙТИ
CLOSE