Politerno > Україна і світ > Після директора ЦРУ Бернса в Україну несподівано їде держсекретар США Блінкен

Після директора ЦРУ Бернса в Україну несподівано їде держсекретар США Блінкен

  • 18 Січня, 2022
  • 251 Переглядів
  • 0

Минулої середи, 12 січня, Київ відвідав директор ЦРУ Вільям Бернс, він зустрівся з колегами з української розвідки, а також із президентом Володимиром Зеленським.

Про це повідомляє CNN у Twitter і на сайті.

Від своїх джерел видання дізналося, що минулої середи 12 січня глава ЦРУ перебував з візитом в Україні.

Тут він зустрівся з керівництвом української військової розвідки, і вони обговорили, наскільки великі ризики вторгнення Росії до України.

Також ситуацію, що скалася, і шляхи виходу з неї Бернс обговорив із Зеленським.

CNN нагадує, що директор ЦРУ служив ключовим посередником між США, Росією та Україною протягом останніх кількох місяців, коли РФ стягувала свої сили до українського кордону.

На початку листопада 2021 року Бернс літав до Москви, щоб “попередити Кремль, що США уважно стежать за нарощуванням російських  військ біля кордону України”.

А тим часом стало відомо, що 19 січня в Україну з візитом прибуде Держсекретар США Ентоні Блінкен. 

Про це повідомив поінформовані співрозмовники “Української правди” у дипломатичних колах, джерело “Європейської правди” у Держдепартаменті США. 

За словами співрозмовника УП, у Блінкена запланована зустріч із президентом України Володимиром Зеленським.

Про порядок денний візиту ще не оголошено, однак, за словами джерел, на переговорах з українськими посадовцями мова йтиме про російську загрозу.

“На переговорах буде йтися про Росію, про військове скупчення біля кордонів України. Це – головна причина його приїзду”, – розповів співрозмовник видання.

Інше джерело зазначило, що візит не є плановим, ще наприкінці тижня його у графіку не було.

Візит глави дипломатії США до Києва відбувається після тижня напружених дипломатичних зустрічей країн Заходу з Росією у Женеві, Брюсселі та Відні, на яких було відкинуто ультиматум РФ щодо неприєднання України до НАТО і військової присутності Альянсу на східному фланзі блоку.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE