Politerno > Україна і світ > Росія збирається перекрити райони Чорного та Азовського морів – реакція ВМС і Резнікова

Росія збирається перекрити райони Чорного та Азовського морів – реакція ВМС і Резнікова

  • 10 Лютого, 2022
  • 342 Переглядів
  • 0

РФ заявляє про перекриття районів Чорного та Азовського морів для ракетних та артилерійських навчань з 13 по 19 лютого.

Про це пише у фейсбуці журналіст Андрій Клименко.

 

“Ось так виглядають заявлені РФ перекриття районів Чорного та Азовського морів для ракетних та артилерійських навчань – починаючи з 21:00 (UTC) 13/02/2022 по 21:00 (UTC) 19/02/2022. Ніяких коридорів для проходу торговельних суден не передбачено. (Такого за останні 8 років не було)”, – написав Клименко.

Журналіст опублікував карту, згідно з якою Чорне мору збираються перекрити до межі територіального моря України, а Азовське – від узбережжя окупованого Криму до узбережжя Краснодарського краю.

Він зазначив, що це дуже схоже на підготовку морської блокади українських портів.

“Це треба зупинити. На найвищому міжнародному рівні. А паніки не треба тому, що при слові “блокада” першими будуть змінювати свої плани судновласники… Треба обєднати всі зусилля. Зараз”, – додав Клименко.

 

Командування Військово-морських сил Збройних сил України заявляє, що перекриття Росією районів Азовського і Чорного морів загрожує суверенним правам України у виключній морській економічній зоні і є порушенням Конвенції ООН з морського права.

“РФ продовжує свою деструктивну діяльність з дестабілізації безпекової обстановки у Азово-Чорноморському регіоні, перекриваючи значну частину морських районів – практично весь південь Азовського моря та північно-західну частину Чорного моря. Прибережними попередженнями (ПРИП 41/22, 42/22, 43/22) Росія оголосила обширні райони Азовського та Чорного морів небезпечними для плавання на період з 13 по 19 лютого у зв’язку із проведенням навчань, які передбачають ракетну та артилерійську стрільбу”, – зауважили в командуванні ВМС.

У такий спосіб РФ вкотре продемонструвала “зловживання міжнародним правом з метою досягнення власних геополітичних цілей за рахунок інших суб’єктів міжнародного права, зокрема України. Вказані дії є черговою загрозою суверенітету України у її територіальному морі та суверенним правам у виключній морській економічній зоні. Перекриваючи рекомендовані морські шляхи, Російська Федерація практично унеможливила свободу судноплавства у вказаних районах та можливість суден вільно заходити в морські порти України, особливо в Азовському морі, що беззаперечно є порушенням як духу так і букви Конвенції ООН з морського права, 1982 року. Паралельно РФ продовжує мілітаризацію Чорноморського регіону, перекидаючи додаткові десантні кораблі з метою тиску на Україну і світ”, – наголошується у заяві.

ВМС України готові до розвитку будь-яких сценаріїв та провокацій, захисту країни з морського напрямку, запевнили в командуванні.

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що світова спільнота мала б дати “сильну відповідь” Росії на її дії в Чорному й Азовському морях.

“Росія продовжує активну мілітаризацію півострова Крим, продовжує використання тимчасово окупованої території як полігону. Наразі ми спостерігаємо і навчання, і накопичення зброї у зв’язку з цим, відведення та введення підрозділів збройних сил РФ, перекриття акваторій Азовського та Чорного морів “для навчань” – це тактика повзучої окупації моря, яку вони використовують давно. Якщо не буде спільної реакції світу на ці спроби тиску, то подібну тактику Кремль, і не тільки Кремль, може застосувати у всьому світі. Наші партнери показали сильну відповідь постачанням зброї. Наразі очікуємо не менш сильну відповідь: коли кораблі РФ не зможуть спокійно заходити в цивілізовані порти, вони зрозуміють ціну своєї нахабності”, – наголосив Міністр оборони України Олексій Резніков.

Нагадаємо, МЗС Британії не представило парламенту план “найжорсткіших санкцій” проти Росії до візиту очільниці міністерства Ліз Трасс до Москви.

Євросоюз передав Росії спільну відповідь блоку на лист голови МЗС РФ Сергія Лаврова, в якому від країн ЄС вимашалося прояснити свою точку зору на кілька міжнародних угод, стверджуючи, що західні країни вибірково підходять до їх виконання.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE