Верховний суд скасував вирок Сергію Стерненку в частині незаконного поводження зі зброєю.
Таке рішення ухвалила колегія суддів Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду, повідомляє на “УНІАН”.
Зокрема, в судовій ухвалі йдеться:
“Касаційну скаргу засудженого Стерненка задовольнити частково. Вирок Приморського суду міста Одеси від 23 лютого 2021 року та ухвалу Одеського апеляційного суду від 31 травня 2021 року щодо Стерненка в частині засудження його за ч. 1 ст. 263 ККУ скасувати та кримінальне провадження в цій частині закрити на підставі ч. 2 ст. 11 Кримінального кодексу та п. 2 ч. 1 ст. 284 Кримінального процесуального кодексу у зв’язку з малозначністю діяння. Врешті вирок Приморського районного суду Одеси, вирок та ухвалу Одеського апеляційного суду залишити без змін”.
Стосовно іншого засудженого по цій справі – Руслана Демчука – суд залишив вирок Одеського апеляційного суду в силі:
“Касаційну скаргу захисника Воробйова в інтересах засудженого Демчука залишити без задоволення”.
Як повідомив Стерненко у своєму Telegram-каналі, “судимості відтепер у мене немає. Половинчаста, але, однозначно, перемога”. Він пояснив, що через обвинувачення його за ст. 146 Кримінального кодексу – незаконне позбавлення волі або викрадення людини – він буде скаржитися до ЄСПЛ.
Нагадаємо, Одеський суд виніс вирок екслідеру місцевого “Правого сектору” Сергію Стерненку у вигляді 7 років і 3 місяці ув’язнення з конфіскацією половини майна у справі викрадення і катування людини.
Після оголошення вироку екслідеру місцевого “Правого сектору” Сергію Стерненку біля Приморського суду в Одесі сталися сутички з правоохоронцями – люди намагалися заблокувати автомобілі поліції, щоб засудженого не вивезли до СІЗО.
Одеського активіста Сергія Стерненка засудив суддя Віктор Попревич з Донецька, який ще до війни був добре відомий на все місто тим, що встановив біля воріт власного особняка бюсти Леніна і Сталіна.
Одеський апеляційний суд у травні минулого року визнав винним Стерненка у викраденні людини, проте не застосував покарання, оскільки минув термін давності притягнення до відповідальності, тобто де-юре за цією статтею Стерненка не виправдано, а лише не застосовано до нього покарання. Саме цим пояснюється, що Верховний суд задовольнив касаційну скаргу частково.