Politerno > Україна і світ > Росію відключать від SWIFT – розпочато технічну підготовку

Росію відключать від SWIFT – розпочато технічну підготовку

  • 26 Лютого, 2022
  • 418 Переглядів
  • 0

Міжнародна спільнота вирішила відключити Росію від міжнародної платіжної системи SWIFT.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в Facebook. 

Офіційне рішення ще не оформлене, але вже розпочалася технічна підготовка до ухвалення рішення та впровадження цієї санкції.

“Ми гризли-гризли і вигризли. Працювала вся українська дипломатія – від Президента України до аташе в українському посольстві. Цю перемогу українські дипломати присвячують усім оборонцям України”, – написав він. 

Співрозмовники, близькі до переговорного процесу щодо політики санкцій, повідомили LB.ua, що після згоди Угорщини та Кіпру лише позиція Німеччини заважає відключенню Росії від SWIFT. Для відключення потрібна згода усіх країн-членів ЄС і США. Редактор “Радіо Свобода” Джозвяк сьогодні повідомив, що і Німеччина дала свою згоду. 

SWIFT, що означає Товариство всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій, контролюється Національним банком Бельгії та представниками центральних банків зі США, з Великобританії, ЄС, Японії, Росії, Китаю та інших. Воно доставляє безпечні повідомлення більш ніж 11 000 фінансових установ і компаній у більш ніж 200 країнах і територіях.

SWIFT заблокував доступ до країни лише раз у своїй історії: у 2012 році за допомогою директиви ЄС він заблокував Іран у рамках низки заходів, спрямованих на стримування ядерної програми Ісламської Республіки.

Німеччина та Угорщина – були єдиними державами Євросоюзу, які не надали згоду на відключення Росії від SWIFT. Кіпр заявив, що не блокуватиме рішення.

У Чернігові ворог стріляє з “Градів”, в обласній лікарні вибито вікна. При цьому на Чернігівщині ЗСУ знищили велику колону противника.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE