Politerno > Україна і світ > ЄС розширив санкційний список росіян: великий бізнес і члени Ради Федераці

ЄС розширив санкційний список росіян: великий бізнес і члени Ради Федераці

  • 9 Березня, 2022
  • 450 Переглядів
  • 0

Рада Європейського союзу підтримала санкції проти ще 160 осіб, пов’язаних з режимом Путіна.

Про це йдеться в офіційній заяві, що є у розпорядженні “Європейської правди”. 

Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель зазначив, що до санкційного списку включили ключових осіб та членів родин осіб, які мають значну економічну роль у підтриманні режиму Путіна і мають фінансову вигоду від діючої системи.

“Щодо цих осіб застосовується замороження активів та заборона на поїздки. Наш сигнал чіткий: ті, хто уможливлює війну проти України, дорого платять за свої дії”, – зазначив Боррель.

До санкційного списку увійшли 14 олігархів та представників великого бізнесу з ключових для Росії сфер економіки, що дають значні надходження до бюджету РФ.

Зокрема, це президент “Ростелекому” Міхаїл Осєєвський, Андрєй Мельниченко, що має активи у найбільшій компанії-експортері вугілля “СУЭК” та виробнику добрив “ЕвроХим”, Дмитрій Пумпянський (ТМК, “Синара”) і члени родини, Дмитрій Мазепін і син (“Уралхим”), керівник “Аерофлоту” Михаїл Полубоярінов, Владімір Кирієнко (керівник VK, який вже під санкціями США), Александр Винокуров – президент Marathon Group, найбільшого акціонера ритейлера “Магніт”), Андрєй Гур’єв (“Фосагро”), Дмитрій Конов (“СИБУР”), Сєргєй Куликов (“Роснано”).  

Також це 146 членів Ради Федерації, які погодили рішення уряду про “дружбу і взаємодопомогу” з ОРДЛО. 

Тепер до санкційного списку ЄС входить вже 862 фізичні особи та 53 юридичні особи.

Нагадаємо, 28 лютого ЄС запровадив санкції щодо речника президента РФ Дмитра Пєскова, а також проти російського підприємця Алішера Усманова, власників консорціуму “Альфа-Груп” Михайла Фрідмана та Петра Авена.

Під час авіаудару по Маріупольському пологовому будинку №2 17 осіб отримали поранення, серед них персонал та породілі. 

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE