Politerno > Україна і світ > Сенатори США вимагають від Байдена дозволу на поставки в Україну польських МіГ-29

Сенатори США вимагають від Байдена дозволу на поставки в Україну польських МіГ-29

  • 11 Березня, 2022
  • 1370 Переглядів
  • 0

У США сорок cенаторів-республіканців вимагають від адміністрації Джо Байдена дозволити передачу польських винищувачів МіГ-29 Україні.

Про це повідомляє WP.

Сорок сенаторів Республіканської партії підписали лист сенатора Джоні Ернста з штату Айова та Мітта Ромні з штату Юта, які закликають президента Джо Байдена відповісти на прохання президента України Володимира Зеленського. Зазначається, що “ми просимо вас діяти без зволікання, щоб надати терміново необхідну авіацію, яка зміцнить здатність українських збройних сил захищати свою країну та допоможе врятувати життя мирних жителів”.

Раніше в Пентагоні заявили, що Штати не підтримують передачу Україні  МіГ-29: розвідка вважає, що передача МіГ-29 Україні може бути помилково прийнята за ескалацію та може призвести до серйозної реакції Росії, яка може збільшити перспективи військової ескалації з НАТО.

Сенатори Республіканської партії відкинули аргументи адміністрації, заявивши, що США мають виконувати свої зобов’язання та надати Зеленському те, що йому потрібно для захисту України, тоді як пересічні люди беруться за зброю. Сенатори відкинули побоювання Пентагону про те, що передача літаків через НАТО розглядатиметься Росією як провокація, коли США вже направляють українцям зенітні ракети та іншу військову підтримку. Сенатори також зазначають, що логістичні проблеми можна було б вирішити іншими способами, можливо, за допомогою інших надлишкових літаків, що знаходяться на зберіганні у США.

Сенатор Сьюзен Коллінз, республіканець від штату Мен, сказала, що важко бачити руйнування — особливо російський авіаудар по пологовому будинку — і бути проти надання українцям цих необхідних літаків.

Нагадаємо, Конгресмени США тиснуть на президента Джо Байдена, аби той сприяв негайній передачі винищувачів Україні з країн НАТО і Східної Європи.

Польща була готова передати винищувачі МіГ-29 на прохання України на американську авіабазу “Рамштайн” у Німеччині, але просить у США надати літаки на заміну.

У Луцьку з боку аеродрому пролунали вибухи, по Дніпру завдано три авіаудари, в Івано-Франківську сталися вибухи в районі аеропорту.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь