Politerno > Україна і світ > У Маріуполі загинули близько 20 тисяч цивільних, – радник мера. ВІДЕО

У Маріуполі загинули близько 20 тисяч цивільних, – радник мера. ВІДЕО

  • 15 Березня, 2022
  • 652 Переглядів
  • 0

За словами радника міського голови Маріуполя Петра Андрющенка, кількість жертв російських обстрілів може наближатися до 20 тисяч.

Про це Андрющенко заявив в ефірі “Настоящее время“.

 

“Щодо загиблих мирних мешканців у нас є дані, які не відповідають дійсності, тому що вони отримані від поліції, погоджені з медустановами. Це мала жменька людей, про яких ми знаємо. На вчора це було 1800 з невеликих людей.

Ще чотири дні тому ми говорили про “оптимістичний” сценарій – близько 10 тисяч жертв на сьогодні. Але зі збільшеною інтенсивністю і з тією жорстокістю, яка зросла в рази, ми можемо говорити про те, що якщо зараз завершиться блокада і ми зможемо розпочати хоча б пошук цих людей, то вже зараз кількість жертв наближається до 20 тисяч.

Але якщо цього не відбудеться найближчими днями, то ця кількість наблизиться до 350 тисяч – усі ті, хто не встиг виїхати.

Ховають, хто де, когось – у дворах, на вулицях. Через інтенсивність обстрілу люди не можуть вийти на вулицю навіть поховати близьких. Муніципальні служби не працюють, цвинтар – на території, що контролюється російською армією. Смерть – вона скрізь, її видно”.

За його словами, люди, які вибралися з міста раніше узгодженим маршрутом на приватних авто, виїжджають на свій страх і ризик, адже немає гарантій з боку російської армії.

Проте біля Бердянська росіяни блокують близько 35 автобусів, дев’ять фур із їжею, водою, медикаментами для маріупольців.

Андрющенко також сказав, що у місті продовжуються бомбардування.

За його словами, на момент початку блокади у місті було близько 350 тисяч мешканців.

“Люди в місті живуть у підвалах, укриттях, вони всі переповнені, безумовно. Умови нелюдські. Без їжі, без води, без світла, без тепла. Розібрали ми системи опалення та теплотраси – зливають воду, щоб пити.

Останнє джерело води зупинилося кілька днів тому. Централізоване розвезення води стало неможливим через постійні обстріли і бомбардування. Їжа – був один працюючий магазин, де були більш-менш запаси, він був прицільно знищений позавчора”, – зазначив чиновник.

Він додав, що вже 80% житлового фонду у місті непридатні для житла, з них щонайменше 80% неможливо буде відновити.

“У Маріуполя особлива роль була останні вісім років – це останнє найбільше місто в Донецькій області, яке не прийняло ці бананові республіки і не прийняло російську окупацію. І вісім років демонструвало, що таке місто на лінії розмежування – за 10 км від лінії фронту, як воно може відродитися і стати європейським містом, і зараз хочуть показати, що буде, якщо хтось не сприймає “рускій мір” і його умови.

Все говорить про те, що людей замкнули свідомо у місті та знищують”, – зазначив Андрющенко.

Нагадаємо, близько 30 одиниць білоруської військової техніки помітили в селі Завишшя за 8 км від кордону з Україною.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь