Politerno > Україна і світ > “Азов” просить деблокування Маріуполя – Арестович каже, що військового вирішення немає

“Азов” просить деблокування Маріуполя – Арестович каже, що військового вирішення немає

  • 18 Березня, 2022
  • 5799 Переглядів
  • 0

Заступник командира полку АЗОВ капітан Святослав Паламар знову закликав до деблокування Маріуполя, а радник голови ОП Олексій Арестович заявив, що військового вирішення ситуації в Маріуполі немає.

“Зробіть так, щоб Маріуполь був на устах усього світу! Щоб його не поховали під руїнами і не змирилися з його знищенням! Ви можете вплинути на ситуацію і на вашому сумлінні буде мовчання!”

Паламар також сказав, що захисники Маріуполя перебувають у повному оточенні ворога і все ще чекають на підкріплення від ЗСУ.

Радник голови ОП Олексій Арестович у відеокоментарі на Facebook заявив, що військового вирішення ситуації в Маріуполі немає, окрім політико-дипломатичних кроків для виходу з гуманітарної катастрофи – коридори дозволили вийти 40 тисячам жителів.

“Найближчі підрозділи ЗСУ ведуть важкі бої на північ від Волновахи. На них наступають переважаючі сили противника – і ні про яку деблокаду Маріуполя не може йтися, їм би самим там відбитися.

Інші частини знаходяться за 100, 120, 150 кілометрів від Маріуполя. Їм ще треба подолати оборону противника там, де вони перебувають. Припустімо, вони пробили, – хоча звідки взяти ці резерви, щоб вони пробили і перейшли в наступ проти переважаючих сил, – і пішли у бік Маріуполя, вони не пройдуть більше 120 кілометрів голим степом під ударами авіації з Криму та Ростовської області.

Там побудовано потужну протиповітряну оборону противника, і авіаційну з Криму, і наземну. Були спроби надати повітряну підтримку – і вони не мали успіху.

Тому військового рішення зараз щодо Маріуполя немає… Наразі є шлях політико-дипломатичного врегулювання ситуації навколо Маріуполя, насамперед гуманітарної катастрофи”, – зазначив Арестович.

Він заявив, що президент понад 10 діб тому назвав Маріуполь “темою №1” – і на найвищому міжнародному рівні вирішує це гуманітарне питання.

“Вдалося зрушити ситуацію до того, що російські війська відкрили коридор на виїзд із Маріуполя. Вони не пустили гуманітарну допомогу до самого Маріуполя, але дали можливість виїжджати громадянам з Маріуполя. За нашими даними, понад 40 тисяч жителів уже залишили Маріуполь”, – сказав радник голови ОП.

Він додав, що міністр реінтеграції Ірина Верещук забезпечує їхнє пересування маршрутом до Запоріжжя, де їм надають допомогу та розподіляють далі територією України.

Нагадаємо, значній частині маріупольців, які переховувалися від бомбардувань у Драматичному театрі, вдалося вижити.

Лідер КНР Сі Цзіньпін заявив президенту США Джо Байдену, що конфлікти, накшталт подій в Україні, не відповідають ні чиїм інтересам.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE