Politerno > Україна і світ > Україна закликає РФ вийти з Чорнобильської зони, а ООН ввести спецмісію через загрозу детонації боєприпасів

Україна закликає РФ вийти з Чорнобильської зони, а ООН ввести спецмісію через загрозу детонації боєприпасів

  • 30 Березня, 2022
  • 556 Переглядів
  • 0
ЧАЕС

Росія повинна негайно вивести свої війська з Чорнобильської зони, а Рада безпеки ООН має негайно вжити заходів для демілітаризації Зони відчуження навколо ЧАЕС.

Про це наголосила віцепрем’єрка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Вона нагадала, що 29 березня на складі збройних сил РФ у російському Бєлгороді відбулася самовільна детонація боєприпасів. За словами Ірини Верещук, це є прикладом «типового для росіян нехтування» технікою безпеки і масового використання небезпечних боєприпасів часів Другої світової війни.

«Лише вчора український Генштаб попереджав про загрозу самодетонації боєприпасів, величезний склад яких Росія облаштувала біля ЧАЕС. Росія має негайно вивести свої війська із Чорнобильської зони», – наголосила урядовиця.

За її словами, в контексті ядерної безпеки «безвідповідальні й непрофесійні дії» російських військових становлять дуже серйозну загрозу не лише для України, а й для сотень мільйонів європейців.

«Тому ми вимагаємо від Радбезу ООН негайно вжити заходів з демілітаризації зони відчуження Чорнобильської АЕС і введення туди спеціальної місії ООН для усунення ризику повторення Чорнобильської ядерної катастрофи в результаті дій російських окупаційних військ», – наголосила Ірина Верещук.

Нагадаємо, після масштабних вибухів неподалік російського міста Бєлгород влада “ереф” продовжує триматися відпрацьованої роками тактики – запевняти, що все під контролем.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь