Politerno > Україна і світ > ООН готова евакуювати цивільних з Маріуполя, а Радбез не впорався з російським нападом – Гутерреш

ООН готова евакуювати цивільних з Маріуполя, а Радбез не впорався з російським нападом – Гутерреш

  • 28 Квітня, 2022
  • 329 Переглядів
  • 0

Генсек ООН Антоніу Гутерреш заявив, що Україна та Росія погодились на організацію евакуації цивільного населення з Маріуполя міжнародними організаціями, і визнав, що Радбез ООН не зробив те, що мав у контексті нападу РФ на Україну.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

“Під час мого візиту до Москви президент Путін в цілому дав згоду на залучення ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста для евакуації цивільних з “Азовсталі”. Сьогодні у нас із паном Зеленським була можливість обговорити це питання. Поки ми з вами говоримо, тривають інтенсивні дискусії щодо перетворення цієї пропозиції на реальність.

Ефективні гуманітарні коридори, локальне припинення бойових дій, безпечні маршрути для цивільних та постачань. Сьогодні жителі Маріуполя перебувають у відчаї і потребують саме такого кроку. Маріуполь – це криза в кризі. Тисячі громадянських потребують життєво важливої допомоги, багато людей похилого віку, хворих і людей з обмеженою мобільністю. Їм потрібен рятівний маршрут, щоб залишити це пекло”, – зазначив Гутерреш.

Україна готова перейти до перемовин щодо деталей евакуації негайно.

Водночас Зеленський підкреслив, що попри гадану готовність Путіна сприяти організації евакуаційного маршруту для цивільного населення з Маріуполя, російські окупанти продовжували вести нищівні обстріли заводу “Азовсталь”, де переховуються мирні маріупольці.

Президент додав, що бомбардування російських окупантів продовжувалися навіть тоді, коли секретар Гутерреш проводив перемовини з Путіним у Москві 26 квітня.

Зеленський висловив сподівання, що завдяки сприянню ООН вдасться вивести цивільне населення з Маріуполя живими. Він попросив Гутерреша також допомогти повернути додому українців, яких незаконно депортували на територію Росії.

Також Гутерреш заявив, що Радбез не зробив те, що мав у контексті нападу РФ на Україну.

Гутерреш визнав, що Рада безпеки – ключовий орган ООН – заслужив на розчарування його роботою.

“Слів про солідарність недостатньо”, – наголосив він.

“Рада безпеки не змогла зробити все, що в її силах, для попередження і завершення цієї війни. Це стало причиною масового розчарування та гніву”, – визнав генсек.

Гутерреш, утім не виклав жодних планів для подолання цього.

“Багато світових лідерів доклали зусиль для припинення агресії, поки що безрезультатно”, – додав генеральний секретар.

Нагадаємо, Кремль розглядає сценарій, що передбачає створення квазіутворення під назвою “Південна Русь” на захоплених українських територіях.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

POLITERNO FULL

Приєднуйтесь до нас у Телеграм

ПЕРЕЙТИ
CLOSE