Politerno > Україна і світ > РНБО вирішила націоналізувати “дочки” Сбєрбанку та “ВЕБ.РФ”

РНБО вирішила націоналізувати “дочки” Сбєрбанку та “ВЕБ.РФ”

  • 12 Травня, 2022
  • 169 Переглядів
  • 0

РНБО прийняла рішення щодо націоналізації корпоративних прав українських “дочок” російських Сбєрбанку та ВЕБ.РФ. На це дано 10 днів з моменту введення в дію указу Зеленського.

Про це йдеться у документах до законопроєкту №7371 на сайті Верховної Ради.

Так, йдеться про зареєстровані в Україні банки “Міжнародний резервний банк” (також – IR Bank, 100% статутного капіталу належить російському Сбєрбанку) та Промінвестбанк (99,772644% акцій належить російській держкомпанії “ВЕБ. РФ”, або “Внєшекономбанк”).

Крім корпоративних прав, Україна примусово вилучить фінансові активи, тобто право вимоги боргу, ВЕБ.РФ до Промінвестбанку, Сбєрбанку до “МР Банку” і обох “дочок” російських банків до юридичних осіб.

Також вилучаються фінансові активи у вигляді коштів на накопичувальному та кореспондентському рахунках, ОВДП, депозитних сертифікатів НБУ. Для “МР Банку” вилучатимуть всі кошти крім 3 млрд грн, які спрямують на задоволення потреб вкладників.

На виконання указу президента з моменту публікації у Кабінету міністрів та Фонду гарантування вкладів за участі Нацбанку є 10 днів, аби забезпечити примусове вилучення всіх зазначених активів. 

Згідно додатків до рішення, Україна вилучає в “МР Банк” право вимоги боргу Донецької залізниці (правонаступником є Укрзалізниця) на суму близько 4,9 млрд грн в еквіваленті з урахуванням відсотків, або 166 млн доларів. 

Також націоналізується 517 млн грн боргу “Електроважмашу”, державної компанії “Артем” на суму 205 млн грн та борг підприємства “Зоря”-“Машпроект” у 2,3 млрд грн. Обсяги боргу зазначені без урахування відсотків, які визначать на момент передачі активів.

Щодо “Промінвестбанку“, вилучається борг “Укрзалізниці” на суму 6,7 млрд грн з відсотками (232 млн доларів)

Крім того, націоналізувається право вимоги боргу російських “Сбєрбанку” та “ВЕБ.РФ” до своїх українських “дочок” на суму 14,9 млрд грн та 0,9 млрд грн в еквіваленті. Це означає, що українські “дочки” не повинні будуть нічого повертати материнським структурам.

Нагадаємо, заступник голови Радбезу РФ Дмитро Медведєв заявив, що накачування країнами НАТО України зброєю підвищують можливість переходу в повноцінну ядерну війну.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE