Politerno > Україна і світ > Глобальна продовольча криза відкриє очі країнам, що стояли осторонь, на значення війни в Україні – головред The Economist

Глобальна продовольча криза відкриє очі країнам, що стояли осторонь, на значення війни в Україні – головред The Economist

  • 25 Травня, 2022
  • 240 Переглядів
  • 0

Глобальна продовольча криза через війну РФ проти України змусить більшість країн зрозуміти, що ця війна – це глобальна катастрофа, а не проблема «лише Європи».

Таку думку висловила головна редакторка журналу The Economist Занні Мінтон Беддос на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

“Продовольча криза стане поштовхом – відкриє очі всьому світові. Ми поступово розуміємо величезні масштаби катастрофи”, – сказала вона.

За її прогнозами, 2022 рік стане найскладнішим роком у плані забезпечення продовольством – і не через неврожай, а через проблеми з його доставкою, створені Росією. Зараз наближається новий урожай, і сховища переповнені.

“Україна годує зараз 400 млн людей у світі. Має бути якийсь шлях залучити весь світ, який поки що сидів осторонь і думав, що там відбувається в Україні. Крім Європи та Трансатлантичної коаліції, (інші країни) не тиснули на Росію, щоб вона розблокувала порти”, – наголосила очільниця The Economist.

Якщо світова спільнота не знайде такого шляху, каже Беддос, то тоді не лише сотні мільйонів жителів планети стикнуться з проблемою голоду, це стане і «насмішкою» із самої світової спільноти.

“Криза показала, що світовий порядок, який існував, не може нічого досягти. Якщо будуть лише переговори й нічого не зміниться, то ми нічого не варті. Тому треба рухатися, і рухатися швидко”, – підкреслила Беддос.

Росія блокує українські порти за допомогою свого Чорноморського флоту та водночас краде зерно з елеваторів на окупованих територіях (так втрачено вже понад 400 тис. тонн зерна). Це загрожує проблемами з продовольством та голодом багатьом країнам світу. Відтак країни Заходу почали шукати інші шляхи для експорту українського збіжжя і навіть заговорили про створення військово-морської коаліції, покликаної розблокувати українські порти.

Кремль вдався до шантажу обміном коридору для експорту зерна на зняття санкцій.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE