Politerno > Україна і світ > Лукашенко припускає, що Білорусі доведеться воювати за Західну Україну

Лукашенко припускає, що Білорусі доведеться воювати за Західну Україну

  • 10 Червня, 2022
  • 3383 Переглядів
  • 0

Самопроголошений президент Білорусі Аляксандр Лукашенко допускає, що його військам, можливо, доведеться воювати за Західну Україну, щоб її “не відтягнув Захід”.

Про це він заявив у п’ятницю, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Zerkalo.io.

На думку Лукашенка, Білорусь – це “об’єкт тиску” для Заходу, зокрема з геополітичних причин.

“Вони (Захід) досі не відійшли від мети вирівняти фронт, щоб він проходив: Смоленськ-Псков, Смоленськ-Брянськ-Курськ і туди до Ростова. Їм треба вирівняти фронт. А ми, тисячу майже кілометрів, цей балкон, його треба зрізати”, – припускає він.

Лукашенко додав, що “вони (тобто Захід) перед цим не зупиняться”.

“Зайдуть вони з України Західної чи ще звідкись. Ще, може, за Західну Україну доведеться воювати, щоби не відчепили. Тому що це для нас смерті подібне, не лише для українців. Страшні процеси відбуваються навколо”, – додав самопроголошений президент.

Також у п’ятницю Лукашенко закликав білоруських чиновників зробити висновки з після виборчих протестів 2020 року і не допустити повторення українського сценарію.

Як відомо, влада Білорусі заявила про продовження військових навчань на кордоні з Україною та західними країнами. А ще самопроголошений президент Александр Лукашенко встиг зробити низку тривожних заяв: про створення оперативного командування для військ на кордоні з Україною, про купівлю російських С-400 та “Іскандерів” і навіть про створення “народного ополчення”.

2 червня з Гродно до Брестської області у Білорусі перевозили понад 50 одиниць військової техніки.

Нагадаємо, у Сербії заарештовано ексгенерала СБУ Андрія Наумова, який очолював головне управління внутрішньої безпеки Служби. Разом із ним затримано громадянина Німеччини, ймовірно, водія.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE