Politerno > Україна і світ > Лідери ключових країн ЄС за статус кандидата для України – Єврокомісія теж

Лідери ключових країн ЄС за статус кандидата для України – Єврокомісія теж

  • 16 Червня, 2022
  • 189 Переглядів
  • 0

Лідери ключових держав Євросоюзу вирішили надати Україні статус кандидата, а вже на усіх наступних етапах висувати умови щодо реформ.

Про це президент Еммануель Макрон Франції розповів “Європейській правді” та групі українських журналістів під час візиту до Києва.

Він пояснив, що візит до України лідерів трьох найбільших економік ЄС –  Німеччини, Італії та Франції, а також президента Румунії – мав на меті формування одностайності в Євросоюзі щодо першого кроку України до вступу, яким є надання статусу кандидата.

“Ви знаєте, що щодо статусу кандидата була певна розбіжність у Європі. Тому я вирішив, що найкраще приїхати тепер, об’єднавши країни, які підтримують – щоби потім, за 8 днів, ми доклали зусиль для отримання одностайності в Євросоюзі і підготували затвердження статусу кандидата”, – заявив він.

Як відомо, це рішення у ЄС затверджується одностайно.

Макрон підкреслив, що статус кандидата Україна має отримати вже 23 червня. Однак потім Україна повинна виконати умови, щоби рухатися по процедурі переговорів про членство в ЄС.

“Відразу надається статус кандидата, а потім надаються умови, щоби відкривався кожен наступний розділ переговорів”, – наголосив він. Для узгодження умов членства Україна та ЄС мають відкрити та закрити понад 30 переговорних глав.

Президент Франції уточнив, що зараз ЄС не формує пакет умов.

“Ми з президентом Зеленським умови не обговорювали, адже в України зараз головне завдання – виграти війну… Умови будуть сформульовані після”, – наголосив він.

Своєю чергою Європейська комісія у своєму висновку щодо надання статусу кандидата на членство в ЄС рекомендуватиме його для України і Молдови, висунувши щодо останньої додаткові вимоги, а Грузії – відмовить, повідомляє нідерландське видання NOS із посиланням на “надійне джерело”.

Зазначається, що у своєму висновку Єврокомісія рекомендуватиме Україні статус кандидата, але з умовами для початку переговорів про вступ – ідеться зокрема про забезпечення верховенства права і боротьбу з корупцією.

“Схоже, що цей проміжний крок є реверансом у бік таких країн, як Нідерланди, які вважають, що Україна далека від готовності до статусу кандидата на вступ”, – зазначає видання.

Водночас надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС – це політичний сигнал, який хоче надіслати Києву більшість держав-членів, додає NOS.

Також кандидатський статус буде рекомендований для Молдови, але щодо неї буде висунуто ще більше вимог для початку переговорів про вступ.

Що ж стосується Грузії, то Єврокомісія рекомендуватиме не надавати країні такого статусу до виконання “довгого переліку вимог”.

Як повідомлялося, лідери Німеччини, Італії, Румунії та Франції висловилися за “негайний” статус кандидата на членство в ЄС для України.

Також стало відомо, що Європейський економічний і соціальний комітет ухвалив резолюцію щодо підтримки надання Україні статусу країни-кандидата на членство в Євросоюзі.

Нагадаємо, окупанти хочуть з 1 вересня поставити Запорізьку атомну електростанцію під контроль Росатома.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE