Politerno > Україна і світ > “Слуга” Тищенко подарував столичним тероборонівцям неякісні бронежилети – Слідство.Інфо. ФОТО – ВІДЕО

“Слуга” Тищенко подарував столичним тероборонівцям неякісні бронежилети – Слідство.Інфо. ФОТО – ВІДЕО

  • 19 Червня, 2022
  • 375 Переглядів
  • 0

Нардеп з фракції “Слуга народу” Микола Тищенко на початку квітня подарував представникам територіальної оборони у Святошинському районі Києва три бронежилети, які виявилися неякісними: вони прострілюються з пістолету та частково розсипаються через вік – їм майже 40 років.

Про це йдеться у розслідуванні «Слідства.Інфо».

Жилети, які надав Тищенко, не мали жодної сертифікації, тому тероборонці вирішили перевірити їхню якість. Перевірка показала, що вони не придатні до використання. 

Тероборонці запросили журналістів «Слідства.Інфо» відвідати блокпост та переконатися, що захист бронежилетів від Миколи Тищенка і справді не працює. Вони продемонстрували, що мʼякий захист бронежилетів легко пробивається ножем. 

Ці частини бронежилетів, наданих ТрО Миколою Тищенком, мали написи німецькою із вказанням року виробництва — 1983, та класу захисту — перший та другий. Згодом захисники просто розрізали внутрішнє наповнення цього захисту — спеціальний матеріал, який мав би захищати від куль, від старості просто розсипався.

Крім мʼякого захисту, у отриманих бронежилетах були і плити-пластини, щоправда, лише спереду. На пластинах не було жодного маркування, яке би позначало клас захисту. Перевірка «прострілюванням» теж показала непридатність пластин — тероборонці скористалися пістолетом Макарова із найменшим калібром, і куля від нього майже повністю пробила плиту. 

Представники тероборони намагалися дізнатися у Тищенка, навіщо народний депутат привіз неякісні броніки київським захисникам. Та, за їхніми словами, нардеп просто заблокував їх у соцмережах.

Журналісти «Слідства.Інфо» після відвідин блокпоста неодноразово намагалися сконтактувати із Миколою Тищенком, та на дзвінки та повідомлення депутат не відповідав. Отримати його коментар вдалося на одному із заходів у столиці.

Спочатку нардеп заперечив, що бронежилети привезла його дружина, зазначивши, що йшлося про інші. Попри те, що у його повідомленні в соцмережах йдеться протилежне. «Вони прийшли на фонд, і ми зробили доставку», — зазначив Тищенко. А на питання журналістів, чи він купував ці жилети, відповів: «Я не закупляв. Я взяв і тільки доставив логістичну доставку в той час, коли це цього потребувало».

Що ж стосується якості броні, яку нардеп привіз на блокпост, Тищенко спочатку відповів, що перевіряти жилети мають ті, хто їх носитиме, але згодом змінив позицію: «Ми його перевіряли, він витримував захист і всі свідчення, які сьогодні ви кажете, це просто не до мене». Та висловив здивування, чому журналісти вирішили, що це саме передані ним бронежилети, тому що «спілкується з хлопцями, і такої інформації немає».

Нагадаємо, окупанти продовжують обстрілювати Сумщину, цілодобово нишпорять безпілотниками на Луганщині, нарощують кількість обстрілів вздовж всієї лінії фронту Донеччини.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE