Politerno > Україна і світ > 90% українців виступають за вступ у ЄС і 73% у НАТО – КМІС

90% українців виступають за вступ у ЄС і 73% у НАТО – КМІС

  • 1 Липня, 2022
  • 109 Переглядів
  • 0
НАТО

Переважна більшість громадян України хочуть вступу в ЄС і НАТО.

Про це свідчать результати опитуванням Національного демократичного інституту, оприлюдненого на сайті КМІС.

“Українці також єдині в бажаннях та очікуваннях щодо вступу до Європейського Союзу та НАТО. 90% респондентів на національному рівні хочуть, щоб Україна стала членом Європейського Союзу, при цьому найменші показники на Сході та Півдні на рівні 84%”, – йдеться у повідомленні.

Прагнення вступити до НАТО підтримують більшість респондентів – 73%. На півдні і сході таких відповідно 65% і 59%. 

Повідомляється, що чоловіки статистично більше, ніж жінки, хочуть і очікують, що Україна стане державою-членом НАТО. А молодші респонденти хочуть у НАТО і очікують членства в ЄС більше, ніж респонденти старший вікових груп. 

Соціологи нагадали, що у грудні 2021 року 58% українців хотіли, щоб Україна стала державою-членом ЄС, 48% хотіли, щоб Україна була в НАТО. 

Загальнонаціональне дослідження було розроблене та проведене Національним демократичним інститутом в Україні. Польові роботи виконав Київський міжнародний інститут соціології з 2 по 11 травня. Методом телефонних інтерв’ю опитали 2 500 осіб, які проживають в Україні та користуються мобільними телефонами. Території, які були непідконтрольні уряду України до 24 лютого виключені з дослідження.

Середня похибка для національної вибірки не перевищує +/- 3%.

Опитування проведене завдяки фінансовій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Швеції, Міністерства закордонних справ і у справах співдружності та розвитку (FCDO) Великої Британії та Міністерства міжнародних справ Канади.

Нагадаємо, російські окупанти завдали удару по Білгород-Дністровському району Одещини трьома ракетами Х-22, їх запустили з напрямку Чорного моря.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE