Politerno > Україна і світ > Щоб РФ не обстрілювала угорців на Закарпатті: Сійярто пояснив, чому Угорщина не постачає зброю Україні

Щоб РФ не обстрілювала угорців на Закарпатті: Сійярто пояснив, чому Угорщина не постачає зброю Україні

  • 6 Липня, 2022
  • 354 Переглядів
  • 0

Угорщина відмовилася від поставок зброї Україні, щоб не наражати на небезпеку російських обстрілів угорців, які проживають на Закарпатті.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто в інтерв’ю CNN, пише “Європейська правда”.

“150 тисяч угорців мешкають у західній частині України. Очевидно, що у разі постачання нами зброї ці поставки будуть ціллю росіян для обстрілів. Ми не хочемо, щоб вони стріляли по регіонах проживання угорців. Ми маємо брати до уваги безпеку Угорщини та угорців”, – сказав Сійярто.

Міністр заявив, що після цього рішення угорсько-українська частина кордону є найбезпечнішим варіантом перетину. “Тому Міжнародний Червоний хрест веде свою логістику з Угорщини”, – сказав він.

Сійярто також заявив, що Угорщина зіткнулася з найбільшим гуманітарним навантаженням в історії країни.

“Ми прийняли 630 тисяч біженців з України. Ми добре дбаємо про них, пропонуємо роботу тим, хто залишається надовго, і освіта для дітей. Ми не очікуємо, що хтось скаже спасибі угорцям. Але чекаємо на одну річ: не провокувати нас, не звинувачувати нас, не говорити про нас погано тільки тому, що ми прийняли одне рішення: не брати участь у доставці озброєння. Чому? Тому ми є сусідніми країнами. Для нас головна мета – не бути залученими до цієї війни будь-яким чином”, – сказав він.

Як повідомлялося, нова президентка Угорщини Каталіна Новак засудила агресію Росії та підтримала вступ України до ЄС.

Нагадаємо, заступник голови Харківської облради має паспорт громадянина РФ, посвідчення водія та податкового номера країни-агресора.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE