Politerno > Україна і світ > Зеленський розповів, за що усунув Баканова та наголосив на актуальності затвердження очільника САП

Зеленський розповів, за що усунув Баканова та наголосив на актуальності затвердження очільника САП

  • 17 Липня, 2022
  • 910 Переглядів
  • 0

Президент Володимир Зеленський усунув Івана Баканова від виконання обов’язків голови СБУ за невиконання (неналежне виконання) службових обов’язків, відповідно до ст. 47 Дисциплінарного статуту ЗСУ. Він наголосив, що масив злочинів проти основ національної безпеки держави та зв’язки, які зафіксовані між працівниками силових структур України зі спецслужбами РФ, породжують серйозні запитання до керівників цих структур.

Про це йдеться у тексті Указу на сайті президента.

 

Так, відповідно до ст. 47 підставою для усунення військовослужбовця від виконання службових обов’язків є невиконання службових обов’язків, що “призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків або створило загрозу настанню таких наслідків”.

Тривалість усунення від виконання службових обов’язків не повинна перевищувати тривалості службового розслідування та часу, необхідного для прийняття командиром (начальником) відповідного рішення за результатами розслідування.

Наказ про усунення військовослужбовця від виконання службових обов’язків скасовується, якщо за результатами службового розслідування підстави для прийняття рішення не підтвердилися або прийнято рішення про притягнення військовослужбовця.

Володимир Зеленський прокоментував своє рішення та зауважив, що станом на сьогодні зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування, інших правоохоронних органів. Зокрема, понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території та працюють проти нашої держави.

“Такий масив злочинів проти основ національної безпеки держави та зв’язки, які зафіксовані між працівниками силових структур України та спецслужбами Росії, ставлять дуже серйозні запитання до відповідних керівників. Кожне з таких питань отримає належну відповідь”, – пояснив глава держави.

Зеленський розповів, що станом на сьогодні зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування, інших правоохоронних органів:

“У 198 кримінальних провадженнях відповідним особам повідомлено про підозру. Понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території та працюють проти нашої держави. Такий масив злочинів проти основ національної безпеки держави та зв’язки, які зафіксовані між працівниками силових структур України та спецслужбами Росії, ставлять дуже серйозні запитання до відповідних керівників. Кожне з таких питань отримає належну відповідь”, – заявив Зеленський.

Президент також повідомив, що відвідав найскладніші прифронтові регіони, зокрема особисто розбирався з діяльністю правоохоронних органів. Після того він прийняв і кадрові рішення щодо регіональних керівників сектору безпеки Херсону та Харкова. 

“Конкретні дії та будь-яка бездіяльність кожної посадової особи в секторі безпеки та в правоохоронних органах будуть оцінені”, – констатував Зеленський. 

Президент також наголосив на актуальності питання затвердження очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, процесу його затвердження:

“Хочу, щоб мене сьогодні почули й усі, від кого залежить надзвичайно чутливе питання призначення нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Моя позиція як Президента України – конкурс, який відбувся, має привести до цілком логічного рішення про призначення нового керівника. Відповідна людина обрана, і від конкурсної комісії залежить фіналізація цього рішення”, – заявив Володимир Зеленський.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE