Politerno > Україна і світ > ЄС затвердив сьомий пакет санкцій проти Росії – відомі деталі

ЄС затвердив сьомий пакет санкцій проти Росії – відомі деталі

  • 21 Липня, 2022
  • 135 Переглядів
  • 0

Євросоюз погодив новий пакет обмежувальних заходів проти Росії, до якого увійшла заборона на імпорт російського золота.

У розпорядженні “Європейської правди” опинилися деталі сьомого пакету санкцій проти Росії.

Санкції передбачають заборону на купівлю, імпорт, прямий чи опосередкований трансфер золота з РФ, у тому числі через треті країни. Заборона поширилася у тому числі на ювелірні вироби, хоча спершу вважалося, що обмеження будуть частковими.

Розширюють перелік товарів подвійного призначення, які можуть використовуватися для військово-промислового комплексу і на які поширюються експортні обмеження. 

Крім того, нові заходи розширюють вже існуючу заборону доступу до портів на шлюзи, щоб унеможливити обхід санкцій.

Розширюються обмеження на прийом депозитів – під них підпадають депозити фізичних та юридичних осіб з третіх країн, у яких контрольний пакет акції належить громадянам або резидентам РФ. Прийом депозитів для незабороненої транскордонної торгівлі потребуватиме попереднього погодження відповідних національних органів. 

Також внесли роз’яснення щодо деяких раніше запроваджених санкцій. “Так, технічна допомога РФ для авіаційних товарів і технологій буде дозволена тією мірою, як це необхідно для забезпечення технічних промислових стандартів, що визначають роботу Міжнародної організації з цивільної авіації, а заборона будь-яких транзакцій з російськими юридичними особами зазнає незначних змін задля уможливлення доступу до правосуддя”, – зазначають у комюніке.

Також, пояснюючи це прагненням запобігти негативним наслідкам для продовольчої ситуації та енергетичної безпеки у світі, ЄС вирішив продовжити виняток із заборони на транзакції з окремими державними компаніями – коли вони стосуються сільськогосподарської продукції та транспортування нафти до третіх країн.

У комюніке окремо наголошують, що жоден із санкційних заходів не зачіпає торгівлю сільськогосподарською продукцією та добривами між Росією і третіми країнами, і ЄС не заважає третім країнам купувати продукцію медичного призначення у РФ.

Також розширено перелік осіб, щодо яких застосовуються персональні санкції, перелік нових прізвищ і назв компаній мають оприлюднити згодом. На додачу, ЄС посилює вимоги до звітування, перекладаючи вимогу декларування активів на самих підсанкційних осіб. 

Як повідомлялося, 20 липня посли країн-членів Євросоюзу схвалили новий пакет санкцій проти Росії – відповідне рішення має бути оприлюднене завтра в Офіційному журналі ЄС.

Нагадаємо, незабаром в Україну можуть відправити винищувачі західного виробництва, розглядається постачання американських військових літаків А-10.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE