Politerno > Україна і світ > Зброя, призначена для ЗСУ, могла нелегально потрапити до злочинних груп – поліція Фінляндії

Зброя, призначена для ЗСУ, могла нелегально потрапити до злочинних груп – поліція Фінляндії

  • 30 Жовтня, 2022
  • 982 Переглядів
  • 0

Кримінальна поліція Фінляндії володіє даними, що вказують на потрапляння до злочинних угруповань у Фінляндії зброї, призначеної для ЗСУ.

Про це йдеться в інтерв’ю Yle зі старшим комісаром Національного бюро розслідування (Keskusrikospoliisi) Крістером Альгреном, повідомляє УП.

“Ми бачимо вказівки на те, що зброя вже у Фінляндії”, – заявив він. Отримані дані стосуються стрілецької зброї. Альгрен сказав, що не хоче розкривати детальнішу інформацію, тому що дані ще доповнюються й уточнюються. 

За його словами, були поодинокі випадки, коли надану Україні стрілецьку зброю знаходили у Швеції, Данії, Нідерландах.

Групи, які зацікавлені в нелегальному отриманні зброї з України після війни, можливо вже мають наготові канали постачання – орієнтовні маршрути і контакти. За словами Альгрена, такими можливими клієнтами є фінські осередки трьох із найбільших байкерських банд. В однієї з них, Bandidos MC, нібито є “свої люди” у великих українських містах. 

Альгрен зауважив, що багато попередніх війн у Європі супроводжувалися проблемою потрапляння зброї до злочинних організацій – як війни під час розпаду Югославії, після яких чимало стрілецької зброї та гранат опинилися у кримінальних угруповань у Швеції. 

"Україні дають дуже багато зброї, і це добре. Але нам доведеться ще десятиліттями мати справу з цією зброєю і платити ціну за це", – зазначив Крістоф Альгрен. 

Він зауважив також, що зміна безпекової ситуації через війну в Україні додала роботи правоохоронцям – як, наприклад, зараз їм доводиться пильніше стежити за безпілотниками біля важливих об’єктів, але фінансування на роботу поліції не зросло.

Нагадаємо, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія, як і раніше, готова до переговорів щодо України.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE