Politerno > Україна і світ > США не говоритимуть з Росією, яка хоче зберегти окуповані території України

США не говоритимуть з Росією, яка хоче зберегти окуповані території України

  • 5 Листопада, 2022
  • 891 Переглядів
  • 0

Кремль висуває неприйнятні очікування, запрошуючи інші країни до переговорів щодо завершення російсько-української війни. 

Про це заявив радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван на спільній пресконференції з Андрієм Єрмаком під час візиту до України.

Салліван передусім наголосив, що переговори з РФ, якщо такі колись відбудуться, мають проходити за участі України.

“Президент Байден чітко сказав, що провідний принцип його політики упродовж усього перебігу цього конфлікту – це “нічого про Україну без України”, і це зберігається”, – заявив він.

Крім того, за словами посадовця Білого дому, неприйнятними є умови, на яких росіяни в принципі готові вести діалог, оскільки насправді усі розмови мають починатися з повної деокупації України.

“Всі сигнали, які ми чуємо від різних посадовців з Росії, вони починаються з пропозиції, що Росія зберігає територію, яку вона силою відібрала в України. І це не тільки я вважаю такі пропозиції неприйнятними. Це неприйнятно за Статутом ООН”, – заявив безпековий радник США.

Салліван закликав Росію погодитися з тим, що їй доведеться залишити усі окуповані території: “Війна може закінчитися дуже просто. Росія її почала і Росія може її закінчити, припинивши напад на Україну і припиненням окупації України, і ми вважаємо, що вона повинна зробити саме це”.

Нагадаємо, лідер Китаю Сі Цзіньпін виступає проти застосування ядерної сили в Європі.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE