Politerno > Україна і світ > Арештовані облгази Фірташа під управлінням АРМА не принесли до бюджету ані гривні — Trap Aggressor

Арештовані облгази Фірташа під управлінням АРМА не принесли до бюджету ані гривні — Trap Aggressor

  • 17 Серпня, 2023
  • 825 Переглядів
  • 0

26 арештованих облгазів групи Фірташа за понад рік перебування в управлінні АРМА принесли до бюджету 0,00 коп.

Про це повідомляє проєкт Trap Aggressor аналітичного центру StateWatch з посиланням на лист Агентства з розшуку і менеджменту активів, направлене у відповідь на запит Тимчасової слідчої комісії ВРУ з питань наповнення бюджету, яку очолює Ярослав Железняк.

Як зазначається в листі, за весь період, починаючи з 5 липня 2022 року, досягнутими результатами від управління облгазами стало:

  • сума отриманого доходу – 0,00 грн;
  • сума здійснених необхідних витрат – 0,00 грн;
  • сума надходжень до Державного бюджету України – 0,00 грн.

Управителем арештованими корпоративними правами 26 регіональних операторів газорозподільних систем, які повʼязують з Дмитром Фірташем, було визначено Державне акціонерне товариство “Чорноморнафтогаз” окремим розпорядженням Кабміну.

На початку липня 2022 року АРМА уклало договір управління активами з “Чорноморнафтогазом”, відповідно до якого останньому було передано основні корпоративні права по 26 облгазах, а 3 квітня 2023 року – корпоративні права міноритарних власників та повторно арештовані корпоративні права АТ “Тернопільгаз”, АТ “Коростишівгаз”, АТ “Кіровоградгаз”, АТ “Хмельницькгаз”, АТ “Мелітопольгаз”.

В Агентстві уточнили, що відповідно до умов договору управління, розмір доходів визначається з нарахованих та сплачених на користь управителя платежів дивідендів за активами (15% з отриманих дивідендів, за вирахуванням сум відповідних податків і зборів на рахунок управителя, залишок – на рахунок казначейства).

Щоправда, також в АРМА зазначили, що загальних зборів акціонерів щодо виплати дивідендів станом на початок серпня не проводилось.

Аналітики Trap Aggressor наголошують, що відсутність публічного доступу до реєстру арештованих активів АРМА фактично унеможливлює будь-який незалежний контроль над результатами управління. Тому наразі не має змоги достеменно визначити ефективність Агентства.

У травні 2022 року в ДБР повідомили, що слідчі викрили масштабну схему безоплатної передачі Міністерством енергетики та вугільної промисловості України газорозподільних систем у користування приватним операторам, внаслідок чого державі було завдано збитків на суму 1,488 млрд гривень.

Також цього тижня СБУ повідомило про підозру трьом керівникам облгазів Фірташа. Йдеться про голів правлінь "Волиньгазу", "Чернігівгазу" та "Криворіжгазу", які, як зазначається, "причетні до розкрадання блакитного палива із газотранспортної системи України". Нардеп Олексій Кучеренко заявив, що відповідальність мають понести й керівники уряду, НКРЕКП, “Нафтогазу” та ГТС, які керували у зазначений період.

Нагадаємо, уряд Німеччини повідомив про передачу військової допомоги Україні, яка включає, зокрема, 2 пускові установки IRIS-T.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE