Politerno > Україна і світ > Зеленський піде на вибори, якщо вони будуть під час війни, попри обіцянки про один термін

Зеленський піде на вибори, якщо вони будуть під час війни, попри обіцянки про один термін

  • 31 Серпня, 2023
  • 384 Переглядів
  • 0
Зеленський-НАТО

Володимир Зеленський буде знову балотуватись в президенти, якщо вибори відбудуться 2024 року під час війни, хоча перед цією каденцією хотів обмежитися одним терміном.

Про це Зеленський заявив в інтерв’ю португальському громадському телебаченню RTP, яке цитує BBC News Україна.

“В 2024 році, якщо буде тривати війна і якщо вибори будуть відбуватись, я ніколи в своєму житті не кину свою державу. Тому що я є гарантом Конституції, і я її захищаю у будь-якому випадку”, – заявив Зеленський.

Перед виборами 2019 року Зеленський обіцяв у своїй програмі, що йде на один термін і не буде балотуватися вдруге. Хоча два роки тому, у 2021 році, він готувався до виборів.

А нещодавно президент сказав, що для виборів у 2024 році потрібні законодавчі зміни, чималі кошти від партнерів та міжнародні спостерігачі в окопах. 

В інтерв’ю португальському медіа Зеленський уточнив деякі умови для проведення виборів. Він повторив, що проведення таких виборів мають оплатити західні партнери, що потрібно вирішити питання безпеки в Україні й умов голосування для біженців.

“Якщо це вибори, то вони повинні бути на нашій території, щоб військові мали можливість проголосувати, на першій лінії, тому нам потрібні спостерігачі з усього світу. Хочу, щоб все було по закону, прозоро і демократично, як це відбулось на виборах, коли я став президентом. Коли всі сказали: чисті вибори. Я не хочу це втратити…

Не маємо права втратити людей, які поїхали як біженці за кордон. У них має бути інфраструктура, щоб віддати свій голос за кандидатів. 

Росія також піднімає цю тему щодо виборів. Ми повинні зробити, щоб не було ризиків бомбардування, вони звісно будуть, але маємо зробити, щоб люди на дільницях були захищені”, – зазначив Зеленський.

Згідно з Конституцією, чергові парламентські вибори мали відбутись в Україні восени 2023 року, а президентські – у березні 2024 року. Проте законодавство та Конституція України забороняє проводити вибори в умовах воєнного стану.

Представники Заходу виступають за те, щоб Україна таки провела вибори вчасно попри війну.

Нещодавно голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк заявила, що найближчі загальнодержавні українські вибори відбудуться лише по завершенні війни.

Нагадаємо, арештований в РФ ексофіцер ФСБ та лідер терористів “ДНР” Ігор Стрєлков (Гіркін) заявив, що висуне свою кандидатуру на майбутніх президентських виборах, бо, як він вважає, має ряд переваг за нинішнього очільника країни-терориста Володимира Путіна.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE