Politerno > Україна і світ > Банкова вела переговори з Фанаром про новий Томос для спілки ПЦУ і УПЦ, – Геращенко

Банкова вела переговори з Фанаром про новий Томос для спілки ПЦУ і УПЦ, – Геращенко

  • 30 Вересня, 2023
  • 1224 Переглядів
  • 0

Офіс президента відправляв на Фанар своїх “гінців”, які обговорювали там питання щодо отримання нового Томосу для спілки ПЦУ і УПЦ.

Народний депутат від фракції “ЄС” Ірина Геращенко заявила, що Офіс президента вів переговори з представниками Фанара для отримання нового Томосу для спілки ПЦУ і УПЦ. Про це вона написала у своєму блозі для «УП».

За словами нардепки, у 2019 році нова влада заблокувала процес переходу парафій у ПЦУ.

“Й не лише через нелюбов до Порошенка та неприємні їм асоціації з Томосом. На Банкову прийшли адепти РПЦ. Тодішній перший заступник глави ОП, кварталівець Сергій Трофімов, який відповідав за регіональну політику, був вірним РПЦ й навіть прислужував митрополиту Онуфрію”.

Прихожанином РПЦ Геращенко називає й ексглаву СБУ Іван Баканов.

“На Банковій донедавна обговорювали безумні сценарії про новий Томос. Мовляв, треба об’єднати ПЦУ і РПЦ (УПЦ – ред.) в нову УПЦ і отримати Томос, де буде підпис і прізвище Зеленського. ОП навіть гінців до Вселенського Патріарха направляли – прозондувати ґрунт”, – написала вона.

На думку політикині, влада й досі “розглядала РПЦ як свою електоральну нішу”, тому не хотіла остаточно сваритися з цією церквою.

Нагадаємо, Палата представників Конгресу США затвердила бюджет для фінансування урядових органів на 45 днів без допомоги Україні.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE