Politerno > Україна і світ > У Зеленського заявили, що Хоренка звільнено за поданням Умєрова

У Зеленського заявили, що Хоренка звільнено за поданням Умєрова

  • 4 Листопада, 2023
  • 466 Переглядів
  • 0

В Офісі президента стверджують, що Володимир Зеленський звільнив командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ Віктора Хоренка за поданням міністра оборони Рустема Умєрова.

Ппро це повідомив заступник керівника Офісу президента Роман Машовець у коментарі “Українській правді”.

“Згідно з законом України про національну безпеку, командувачі видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України призначаються на посаду і звільняються з посади президентом України за поданням міністра оборони України.

Таке подання було отримано Офісом президента згідно з чинним законодавством”, – зазначив Машованець.

Відповідне формулювання міститься в пункті 5 статті 16 закону “Про національну безпеку України“.

Президент Володимир Зеленський своїм указом від 3 листопада звільнив Хоренка та призначив новим командувачем Сил спеціальних операцій Збройних сил України Сергія Лупанчука.

У вечірньому зверненні глава держави заявив, що Хоренко продовжить виконувати спеціальні завдання у складі Головного управління розвідки МОУ.

Однак сам Хоренко заявив, що йому невідомі причини відставки з посади командувача Сил спецоперацій, а подання на його звільнення головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний не робив.

Головред Цензор.нет Юрій Бутусов вважає, що заміна командувача ССО пов’язана з політичними інтригами, а не продиктована військовою необхідністю.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE