Politerno > Україна і світ > ЄС виступає за членство України з додатковими вимогами – в Орбана обіцяють блокувати переговори

ЄС виступає за членство України з додатковими вимогами – в Орбана обіцяють блокувати переговори

  • 7 Листопада, 2023
  • 519 Переглядів
  • 0
Відкрите небо

Єврокомісія, швидше за все, рекомендуватиме країнам-членам ЄС розпочати офіційні переговори про вступ України до Євросоюзу після виконання всіх 7 критеріїв, пов’язаних з наданням кандидатського статусу. Очікують, що результат буде позитивним для Києва, але з додатковими умовами.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на поінформовані джерела, передає “Європейська правда”.

За даними видання, у вівторок Єврокомісія збереться на засідання, щоб остаточно ухвалити рішення про те, чи рекомендувати офіційно розпочати переговори про членство України.

Очікують, що результат буде позитивним для Києва, але з додатковими умовами.

За даними агентства, Європейська комісія, ймовірно, рекомендує державам-членам розпочати офіційні переговори з Україною після того, як вона завершить реформи та втілить кроки щодо законодавства стосовно нацменшин, боротьби з корупцією, а також деолігархізації та лобіювання.

Втім, зазначили джерела, остаточне формулювання висновку Єврокомісії ще не є затвердженим.

Раніше “Радіо Свобода” повідомляла, що Єврокомісія вважає повністю виконаними чотири з семи критеріїв, що супроводжували надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу. Водночас інші три критерії супроводжуються рекомендаціями від Єврокомісії щодо подальшого виконання.

Зокрема, завершеним повністю не вважається подальше посилення боротьби з корупцією. Щодо обмеження надмірного впливу олігархів, у ЄК вважають, що “Україні все ж варто схвалити закон про лобіювання відповідно до європейських стандартів”. У частині реформи законодавства щодо нацменшин ЄК вказує, що виконані не всі з рекомендацій Венеційської комісії..

За неофіційними даними, Єврокомісія готується оприлюднити 8 листопада позитивну оцінку прогресу України у реформах для подальшого руху в ЄС, проте ця оцінка може містити додаткові умови.

Напередодні стало відомо, що Європейський Союз, імовірно, підтримає початок переговорів про вступ для України та Молдови й надасть Грузії статус кандидата на членство, але з певними умовами.

Своєю чергою політичний директор прем’єра Угорщини Балаш Орбан заявив, що поки не будуть виконані угорські вимоги щодо мови освіти, Будапешт буде блокувати початок переговорів з Україною про вступ до ЄС.

"Угорщина завжди була прихильником зближення України з Європейським Союзом", – сказав він, додавши однак, що більш жорсткий мовний закон все змінив.

"Ми блокуватимемо доти, доки проблема не буде вирішена", – заявив Орбан, відповідаючи на питання, чи Угорщина блокуватиме початок переговорів про вступ України до ЄС.

"Нові закони зробили життя угорців в Україні нестерпним", – заявив Орбан. Він має на увазі нещодавно запроваджений в Україні закон, який зобов'язує меншини, а не лише угорську, отримувати щонайменше 70 відсотків освіти українською мовою. Таким чином, діти, які ростуть в угорськомовних сім'ях в Україні, значно відставатимуть у навчанні, занепокоєні в Угорщині.

"Ми не можемо з цим змиритися", – заявив Балаш Орбан.

"Позиція Угорщини абсолютно чітка: доки існує цей закон, не може бути жодних дискусій з українцями про їхню інтеграцію до Європейського Союзу", – наголосив він.

Як відомо, минулого року Європейська комісія офіційно запропонувала надати Україні статус кандидата на вступ в Євросоюз.

Нагадаємо, ще доба не минула, а поліція вже вкотре розповідає про те, які покази дають підозрюваний та свідки у справі загибелі помічника головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного майора Геннадія Частякова. Зокрема, що підозрюваний попереджав Честякова про справжність гранат.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE