Politerno > Україна і світ > Франція остаточно відмовила в екстрадиції олігарха Жеваго в Україну

Франція остаточно відмовила в екстрадиції олігарха Жеваго в Україну

  • 10 Листопада, 2023
  • 435 Переглядів
  • 0

Верховний суд Франції 10 листопада відхилив апеляцію української сторони та постановив, що український мільярдер Костянтин Жеваго не повинен бути екстрадований за звинуваченнями в розтраті у справі банку “Фінанси та кредит”.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на речника суду.

Жеваго був заарештований на французькому гірськолижному курорті в грудні 2022 року за запитом України, яка розшукує його за звинуваченням у розкраданні вже ліквідованого банку “Фінанси та кредит”. Жеваго неодноразово заперечував свою провину.

“(Суд) приходить до висновку, що держава-подавач (Україна) не в змозі гарантувати, що пана Жеваго судитиме суд, який може забезпечити основні процесуальні гарантії та захист прав захисту”, — йдеться у вироку суду.

У пресслужбі Костянтина Жеваго заявили, що Верховний суд Франції після детального аналізу усіх поданих матеріалів, врахування всіх доказів та аргументів, представлених сторонами обвинувачення та захисту, поставив крапку в справі щодо екстрадиції олігарха та зняв з нього усі обмеження, які існували.

Сам Жеваго вкотре заявив, що справа проти нього сфабрикована та не має ніякого юридичного підґрунтя, має ознаки політичного переслідування та тиску.  

Олігарх заявив, що хоче довести справу, що розслідується вже більше 4-х років, або до закриття, або до розгляду в суді якнайшвидше, але ні ДБР, ні Генпрокуратура не проявляють у цьому зацікавленості. 

Нагадаємо, в окупованому Маріуполі 9 листопада підірвали автівку російського поліцейського, а у Брянській області РФ розстріляли автомобіль підполковника ФСБ Росії Сергія Шатия, за ліквідацією якого стоять бійці “Російського добровольчого корпусу”, які воюють на боці України.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE