Politerno > Україна і світ > ЗСУ розбили вщент російських десантників біля села Кринки на Херсонщині – розвідка Британії

ЗСУ розбили вщент російських десантників біля села Кринки на Херсонщині – розвідка Британії

  • 14 Грудня, 2023
  • 591 Переглядів
  • 0

Кринки, фото: Telegram/Денис Казанський

Дивізія російських десантників зазнала надзвичайно великих втрат під час спроби вибити українські сили біля села Кринки на лівому березі Дніпра у Херсонській області, хоча Володимир Путін стверджує протилежне.

Про це повідомляє аналітичний звіт військової розвідки Міністерства оборони Великої Британії за 14 грудня.

“На початку грудня 2023 року новосформована 104-а гвардійська повітряно-десантна дивізія Повітряно-десантних військ Росії (ВДВ) з високою ймовірністю зазнала надзвичайно великих втрат і не виконала поставлених завдань під час свого бойового дебюту в Херсонській області.

Операція відбулася після приєднання дивізії до Дніпровського угруповання російських військ і спроби вибити український плацдарм біля села Кринки на східному березі Дніпра.

За повідомленнями, 104 гвардійська повітряно-десантна дивізія погано підтримувалася авіацією й артилерією, а багато військовослужбовців, швидше за все, були недосвідченими”, – йдеться у звіті.

За даними британських аналітиків, після цього інциденту російські “мілблогери” (військові блогери – ред.) закликали командувача групи військ “Дніпро” генерал-полковника Михайла Теплінського подати у відставку. 

“Це удар по репутації Теплінського як одного з найздібніших російських польових командирів на війні: за своєю штатною посадою він також є командувачем ВДВ”, – вважають у британській розвідці.

У той час, як Міноборони Британії опублікувало цей огляд, російський диктатор Володимир Путін на прямій лінії заявив, що в Кринках ЗСУ втратили десятки людей з елітних штурмових загонів, а в ЗС РФ "тільки кілька поранених", пише "Українська правда".

Він також висловив сподівання, що скоро бійців ЗСУ в Кринках не буде – і це буде останньою хвилею українського контрнаступу.

Днями речник Генерального штабу ЗСУ Андрій Ковальов заявив, що російський генерал-полковник Михайло Теплінський, який командує угрупованням "Днєпр", наказав створювати штурмові підрозділи з офіцерів: "Це такі собі ударні батальйони, за зразком білогвардійських частин 20-х років минулого століття". 

За його словами, у ці штурмові підрозділи потрапляють офіцери, які не здатні командувати підлеглими, мають погану дисципліну і слабку мотивацію, а сам Теплінський не має авторитету, бо не дбає про життя особового складу.

Нагадаємо, високопоставлений чиновник Євросоюзу, коментуючи блокування Угорщиною важливих рішень щодо початку переговорів про членство України і виділення їй 50 мільярдів євро допомоги, зізнався, що країни-члени “ситі по горло” поведінкою угорської влади.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE