Politerno > Україна і світ > Уряд Польщі підписав угоду з фермерами щодо припинення блокади кордону з Україною

Уряд Польщі підписав угоду з фермерами щодо припинення блокади кордону з Україною

  • 6 Січня, 2024
  • 311 Переглядів
  • 0

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський та представники руху “Ошукане село” підписали угоду щодо припинення блокування пункту перетину кордону з Україною в Медиці.

Про це повідомляє Polsat News із посиланням на підкарпатську воєводу Терезу ​​Кубас-Гул, пише “Європейська правда”.

Міністр пообіцяв задовольнити всі вимоги фермерів: субсидії на кукурудзу в розмірі одного мільйона злотих, збільшення кредитування на 2,5 мільярда злотих та збереження розміру сільськогосподарського податку на рівні 2023 року.

Згідно з угодою, блокування пункту пропуску в Медиці має бути призупинено. Водночас до якого саме часу – не вказують.

Щодо субсидій Польща звернулась до Європейської комісії, аби отримати схвалення; скасування підвищення податку на 21% має затвердити польський Сейм; а гарантування кредитів забезпечать місцеві органи влади, які потім отримають компенсацію з держбюджету, йдеться в матеріалі.

Фермери з “Ошуканого села” почали блокувати перехід у Медиці з 23 листопада цього року. 24 грудня вони заявили, що призупинять свою акцію протесту до початку січня, а в разі виконання їхніх вимог можуть її і не відновити. Але 4 січня блокада все ж відновилась.

Нагадаємо, постачальниця харчів для військових України Тетяна Глиняна виявилась власницею чотирьох готелів у курортному місті Хорватії Спліт. 

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE