Politerno > Україна і світ > На розгляд парламенту внесено законопроєкт про демобілізацію

На розгляд парламенту внесено законопроєкт про демобілізацію

  • 22 Лютого, 2024
  • 444 Переглядів
  • 0

Президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт про звільнення в запас строковиків після завершення терміну військової служби під час воєнного стану.  

За даними сайту ВР, проєкт закону про внесення змін до глави ХІІ “Прикінцеві положення” Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо строків строкової військової служби уже направлений на розгляд комітету, пише УП.

“Законопроєктом пропонується: військовослужбовці строкової служби, строк яких закінчився під час дії воєнного стану та військову службу яких продовжено понад встановлені строки, звільняються з військової служби в запас у строки, визначені указом президента України.

Отже термінів немає. Все буде вирішувати указ Зеленського”, – зазначив нардеп Олексій Гончаренко.  

Згідно з пояснювальною запискою, розроблення проєкту закону обумовлено необхідністю забезпечення виконання заходів, пов’язаних зі звільненням у запас військовослужбовців, які вислужили встановлені строки строкової військової служби.

 Очікується, що реалізація закону надасть можливість звільнити у запас військовослужбовців, які вислужили встановлений строки строкової військової служби.

Нагадаємо, 24 листопада 2023 року секретар РНБО Олексій Данілов після засідання Ставки Верховного Головнокомандуючого заявив, що військовослужбовці строкової служби, термін служби яких вже закінчився, найблим часом будуть демобілізовані. Він зокрема повідомив, що строковики, в яких закінчився термін служби, але які бажають залишитися, зможуть зробити це, уклавши контракт. Інші ж будуть демобілізовані.

Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні підтвердив, що на Ставці обговорили питання мобілізації і демобілізації, ротації у Збройних Силах України, питання щодо строковиків, які були призвані на службу до початку повномасштабного вторгнення.

Читайте також: 73% українців готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE