Politerno > Україна і світ > Орбана і Фіцо за проросійську позицію освистали і назвали боягузами

Орбана і Фіцо за проросійську позицію освистали і назвали боягузами

  • 27 Лютого, 2024
  • 350 Переглядів
  • 0

У Празі протестанти освистали проросійських прем’єр-міністрів Словаччини та Угорщини, які приїхали в Чехію для участі в саміті “Вишеградської четвірки”.

За маршрутом прямування Роберта Фіцо і Віктора Орбана стояли мітингувальники з плакатами “Фіцо, їдь додому в Росію”, “Фіцо + Орбан – боягузливі поплічники Путіна” та іншими, пише УНІАН.

false

Прем’єр Чехії Петр Фіала вважає, що, незважаючи на розбіжності з Фіцо та Орбаном у питанні підтримки України, формат “Вишеграду” зарано ще ховати, і є чимало центральноєвропейських питань, які становлять спільний інтерес і які потрібно обговорити.

Водночас політик сказав, що обговорить із Фіцо його останні заяви щодо України.

“Усі ми хочемо миру, але до миру є тільки один шлях. Той, де ми не будемо поступатися агресору. Якщо опустити зброю і сховатися – це ніколи не приведе до миру. І я не можу прийняти твердження, що це українці або західні держави почали конфлікт. Винуватець абсолютно зрозумілий… Досить просто відкрити очі, щоб побачити, хто в цій ситуації жертва, а хто агресор”, – заявив Фіала.

При цьому прем’єр Польщі Дональд Туск перед зустріччю сказав, що неприємно вражений заявами Фіцо і прямо поставить питання, чи має Вишеградський формат ще значення з такими принциповими розбіжностями в поглядах. Він зазначив, що всі чотири держави мають практично ті самі спільні інтереси, зокрема в питаннях безпеки.

“Немає причин, чому держави нашого регіону не можуть зараз, як і раніше, об’єднатися і допомогти тим, хто бореться проти режиму, який не поділяє жодної з наших спільних цінностей”, – заявив прем’єр Польщі.

Читайте також: Президент Франції заявив про можливість відправки в Україну військових Європи

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE