Politerno > Україна і світ > ЄС вирішив скерувати заморожені російські активи на купівлю зброї для України

ЄС вирішив скерувати заморожені російські активи на купівлю зброї для України

  • 28 Лютого, 2024
  • 270 Переглядів
  • 0

Заморожені доходи від російських фінансових активів в європейських фінустановах скерують на купівлю зброї для України.

Про це в Страсбурзі під час слухань в Європейському парламенті заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє Укрінформ.

Попередньо очільниця Мінфіну США Джанет Єллен закликала знайти спосіб передати Україні заморожені активи рф. За її словами, для цього «існують сильні міжнародно-правові, економічні та моральні підстави»

Вона уточнила, що ЄС, G7 та Австралія заморозили майже $282 млрд активів рф у вигляді цінних паперів і готівки. Понад дві третини цих коштів сконцентровано в ЄС.

«Прийшов час обговорити використання прибутку від нарахувань на заморожені російські активи для спільної закупівлі військового обладнання для України. Не може бути потужнішого символу або доцільнішого використання цих грошей», – наголосила фон дер Ляєн.

За її словами, країни-члени проводять більш скоординовану політику для спільного замовлення зброї та боєприпасів. Європейський фонд оборони інвестує у розвиток сучасних оборонних спроможностей за ключовими напрямками: військово-морська та наземна сфери, повітряний бій та системи раннього попередження космічного базування, розвиток можливостей кіберзахисту тощо.

«Європейський фонд миру вже мобілізував 6,1 мільярда євро для підтримки Збройних сил України, включаючи поставки летального та нелетального військового обладнання та спорядження… Важливо, що ми зробили великий крок для збільшення наших спроможностей в оборонному виробництві. Наступного тижня ми оголосимо рішення про винагороду в межах програми ASAP (Програма ЄС щодо сприяння виробництву боєприпасів – ред.).

Це фінансування дасть змогу майже подвоїти виробництво боєприпасів в Європі – до понад 2 млн на рік – вже до кінця 2025 року», – додала президент Єврокомісії.

Як повідомлялося, після початку російської військової агресії проти України ЄС та його країни-члени надали Україні фінансову, економічну гуманітарну та військову допомогу на близько 90 мільярдів євро. Водночас ЄС виявив слабкі місця у власній системі оборони й безпеки, а також у спроможностях європейської оборонної промисловості.

Читайте також: Європарламент ухвалив рішення про виділення Україні 50 млрд євро допомоги

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE